Центр захисту бізнесу

Спілка українських підприємців виступає на захисті законних прав членів Спілки. Через публічні звернення, участь в робочих групах та зустрічі з керівниками ключових органів влади СУП відстоює право кожного члена на рівні і прозорі умови ведення бізнесу в країні

У цей час СУП працює 24/7. Уся важлива інформація з роботи бізнесу в умовах воєнного стану зібрана на окремій сторінці: https://sup-info.wixsite.com/business

Сьогодення диктує свої правила, і Спілка українських підприємців не може залишатися осторонь проблем, які найбільше турбують український бізнес. З метою захисту інтересів учасників Спілки від неправомірних дій з боку правоохоронних органів СУП проводить активну діяльність у цьому напрямку.

Зокрема, 17 лютого 2022 року Спілка українських підприємців запустила роботу Центру захисту бізнесу, розширивши експертизу та сферу послуг, які до цього мав Комітет СУП із захисту бізнесу. Мета створення Центру — посилення функції захисту підприємців від неправомірних дій або бездіяльності з боку правоохоронних та контролюючих органів. 

Без підтримки бізнесу важко протистояти зовнішнім загрозам, тож зараз держава як ніколи повинна прагнути до ефективної взаємодії з підприємцями. Додатковий тиск, неправомірні дії правоохоронних та контролюючих органів влади та недоброчесні чиновники підривають цю взаємну довіру та перешкоджають спільній роботі задля нашої безпеки. Влада повинна вбачати у бізнесі надійного союзника, а не об'єкт надмірного контролю. Саме цього і прагне досягти Спілка українських підприємців, посилюючи свою відповідну функцію та створюючи Центр захисту бізнесу.

Основними напрямками роботи Центру є:

— Безпідставні кримінальні провадження, в тому числі у питаннях обшуків, бездіяльності правоохоронних органів тощо;

— Загрози корпоративній безпеці, протидія рейдерству, а також бездіяльність правоохоронних органів при захисті бізнесу як потерпілої сторони у кримінальних провадженнях;

— Податкові питання, включно з випадками блокування податкових накладних, включення до переліку ризикових, неправомірними актами перевірок та штрафами;

— Неправомірні дії контролюючих органів та органів ліцензування;

— Неправомірні дії державних органів у митних питаннях.

Координує роботу Центру захисту бізнесу Олена Садковська, Координатор аналітичного центру СУП.

Головою Центру захисту бізнесу є Анастасія Гурська, керуюча Адвокатським бюро «Анастасії Гурської».




Інші провайдери ЦЗБ:
- Герман Тасліцький та Роберт Зелді, Група компаній Delta International Services Group;
- Тетяна Шевцова, Аудиторська група «Капітал Плюс»;
- Олег Борійчук, Nota Group;
- Андрій Гевко та Святослав Бартош, Юридична фірма Bargen;
- Тарас Безпалий, Адвокатське об’єднання «Правовий Альянс»;
- Іван Краснов та Іорданов Кирил, Адвокатське об’єднання «Баррістерс»,
- Андрій Сеньків та Іванна Огородник, Адвокатське об'єднання «Юридична компанiя «Домінанта»,
- Наталія Лисенко – ТОВ «Параграф-Україна» 
- Олександр Строкань Адвокатське об’єднання «Мітракс»,
- Станіслав  Єна, Адвокатське об’єднання «VBpartners»,
- Сергій Бойко, Адвокатське об’єднання«VBpartners».


Також долучилась до роботи центру Агенція «Ефективні комунікації».

Знаковою подією для Спілки стало підписання
меморандуму зі Службою безпеки України про співпрацю в сфері захисту підприємців. Мета меморандуму – забезпечення прозорості діяльності Служби безпеки України та запобігання непропорційності обсягу вжитих процесуальних заходів, порушень порядку проведення обшуків та порушень законних прав суб’єктів підприємництва в Україні. В рамках меморандуму СУП та СБУ проводять регулярні робочі зустрічі з виявлення і вивчення прецедентів порушення законодавства з боку правоохоронних органів щодо українських підприємств.

Окремий напрямок роботи Центру із захисту бізнесу - захист учасників Спілки від неправомірних дій третіх осіб (рейдерство). Детальне заглиблення в історію справи, офіційні звернення до законодавчих, регуляторних, виконавчих органів, в тому числі Президента та Прем'єр-міністра України, діяльність в спеціальних комісіях та робочих групах приносить позитивний і законний результат.

За цими напрямками роботи СУП уже має успішні кейси таких компаній:

«Спілка українських підприємців перша з провідних бізнес-асоціацій стала на захист чесного та прозорого українського бізнесу, забезпечуючи публічну підтримку та фахову юридичну допомогу. За майже 6 років ми опрацювали понад 140 звернень від підприємців. З них за 2022 рік — 62, а з початку 2023 року вже отримали 48 запитів. Тож сьогодні у відповідь на зростаючий попит ми посилюємо цю функцію. Щоб не тільки розширити напрямки роботи, а ще більш системно та ефективно змінювати українське законодавче поле та бізнес-клімат», — зазначає виконавчий директор СУП Катерина Глазкова.

До роботи Центру захисту бізнесу вже долучилися 8 провідних юридичних компаній, кожна з яких вестиме свій напрямок захисту. Підтримку у роботі з репутаційними ризиками та консультації щодо публічних заяв від імені підприємств, які звертаються до Центру, надаватиме агентство «Ефективні комунікації».

 
Спілка українських підприємців забезпечує захист та підтримку кожному своєму учаснику у разі порушення його законних прав. Що для великого бізнесу стає серйозним викликом, для середнього та малого може обернутися катастрофою. Для прийому звернень від учасників СУП щодо захисту бізнесу вже діє електронна скринька Центру: businessprotection@sup.org.ua

Комітет із захисту бізнесу розробив Методичку, яка допоможе підготуватися до обшуків на підприємстві, щоб не потрапити на гачок незнання власних прав. 

Переглянути Методичку

Також в умовах воєнного стану було представлено методичні рекомендації щодо відшкодування збитків бізнесу внаслідок агресії рф:
Переглянути Методичку 

Як не стати ризиковим платником податків та що робити, якщо реєстрацію податкових накладних заблокували, ви дізнаєтесь у наступних рекомендаціях:
Переглянути методичку
 

Новини розділу