Новини
  • Головна
  • Бізнес вимагає від влади проведення податкової реформи

Сьогодні відбулась друга зустріч Президента України Петра Порошенка і Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з українськими підприємцями. Голос українського бізнесу представляла Спілка українських підприємців (СУП). Загалом на заході були присутні більше 500 підприємців, з яких 150 – учасники СУП.

Основною темою розмови бізнесу та влади була необхідність проведення низки реформ та прийняття пакету дерегуляційних змін, які необхідні для розвитку економіки України та залучення інвестицій.

На зустрічі очільники держави нагадали, що Україна вже має нову систему освіти та охорони здоров’я, пенсійну систему, систему адміністрування ПДВ, низку прийнятих законів тощо.

Але українському бізнесу наразі вкрай необхідна ще й податкова реформа, а саме заміна податку на прибуток податком на виведений капітал. На заході було презентовано проект закону про податок на виведений капітал. Серед очікуваних ефектів: стимулювання розвитку економіки, спрощення податкового адміністрування, протидія відтоку капіталу тощо.

Важливість прийняття цього закону підтверджують результати опитування СУП, що було проведено у листопаді 2017 р. Учасники опитування – компанії, різні за розміром, видами діяльності та географією – одностайно вважають, що державі необхідно знизити податкове навантаження на підприємців та спростити адміністрування податків.

«Увесь український бізнес, від малих підприємств до великих корпорацій, наразі чекає заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Поки гроші обертаються в компанії, вони створюють додану вартість, забезпечують робочі місця, виховують нові кадри, забезпечують надходження до бюджету. Безперечно, державі необхідно передбачити відповідні компенсатори, щоб через це нововведення не постраждав державний бюджет. Але прийняття цього законопроекту створить безпрецедентні можливості для зростання внутрішнього валового продукту»,

– зазначив під час зустрічі В’ячеслав Климов, президент СУП.

Він наголосив, що бізнес сподівається, що народні депутати проголосують за відповідний законопроект ще цього року.

Також дослідження СУП показало, що бізнес чекає від влади дерегуляції та покращення бізнес-клімату в цілому. У нещодавно оприлюдненому рейтингу Doing Business 2018 Україна посіла 76 місце. Для того щоб покращити умови ведення бізнесу в Україні та зробити ривок у рейтингу, потрібно провести дерегуляцію.

«Під дерегуляцією ми розуміємо не повне скасування державного контролю, а заходи з підвищення його ефективності, – наголосив В’ячеслав Климов. – Дерегуляція повинна передбачати в першу чергу електронну взаємодію з органами державної влади та контрагентами, відміну пайового внеску, прозоре підключення до електронного документообігу, оптимізацію митних процедур та врегулювання процедури банкрутства».

Наразі український бізнес чекає на День дерегуляції у Парламенті. СУП впевнена, що прийняття відповідних законів дозволить Укр аїні увірватися до топ-30 рейтингу Doing Business і залучити необхідні інвестиції вже у короткостроковій перспективі.

Довідка:
Спілка українських підприємців (СУП) – це перша найбільша об’єднана сила українських підприємців, яка створена для захисту незалежного прозорого бізнесу. Спілка існує за межами політичних інтересів та не має зв’язків з олігархічним капіталом. СУП об’єднує більше 500 компаній з усієї України. У 2015-2016 роках члени СУП сплатили понад 13,8 млрд грн податків до бюджетів всіх рівнів та надали більше 125 000 робочих місць. За перший рік роботи СУП підготувала 16 публічних запитів та звернень до органів влади, подала 12 законодавчих ініціатив, взяла участь більш ніж у 43 круглих столах, відвідала вісім обласних центрів для налагодження діалогу з місцевими підприємцями. У квітні 2017 року СУП відкрила офіційні представництва у Дніпрі, Львові, Харкові та Одесі.