Новини
  • Головна
  • В’ячеслав Климов взяв участь в панельній дискусії Мінфіну щодо впливу силових структур на бізнес

29 березня у Міністерстві фінансів України відбулася панельна дискусія “Будуємо вільну економіку. Чи є в ній місце силовим структурам?”. Позицію бізнесу на заході представляв президент СУП, співвласник компанії “Нова Пошта” В’ячеслав Климов.

Втручання силових структур в роботу бізнесу тема для Климова близька, зважаючи на останні події, коли співробітники Генеральної прокуратури України проводили обшуки на підприємствах компанії “Нова Пошта”. Однак у цій дискусії Климов виступав не представником відомої успішної української компанії, а уособлював весь український бізнес.

За словами президента СУП, такий тиск з боку правоохоронних органів негативно позначається не тільки на самому підприємстві, а й суттєво впливає на загальний інвестиційний клімат у державі. У контексті розмови про зовнішніх інвесторів, не треба забувати і про внутрішніх.

“Підприємці готові вкладати гроші тут, в своїй державі. Але замість того, щоб вести бізнес, розвивати його, збільшувати обсяги, половину часу вони витрачають на супротив правоохоронним органам”,

– констатував В’ячеслав Климов на зустрічі.

Підтверджує це і останнє дослідження СУП, в якому серед причин, що стимулюють зростання їхнього бізнесу, третина підприємців вказали тиск з боку правоохоронних органів.

Багато говорили про необхідність створення нового аналітичного центру, який буде займатися розслідуванням зловживань і порушень з боку підприємств. Дійшли висновку, що роль силових структур у контролі і нагляді за роботою бізнесу має бути мінімальною. В країні, де десятки і сотні мільярдів гривень украдені з бюджету, їм є над чим працювати. А ситуації, коли у них виникають питання до працюючого чесного бізнесу, виглядають зухвалим порушенням закону і перетворюються у “наїзди” на підприємства. Держава не повинна відноситися до підприємців як до злочинців. Це своєрідний новий виклик, культурне завдання – сформувати в суспільстві, і серед влади зокрема, повагу до підприємців. Зрештою, саме вони роблять цю країну сильною і конкурентоздатною.

“Підприємці роблять те, що вигідно їхньому бізнесу. І якщо дотримуватися законодавства вигідно – вони будуть його дотримуватися”,

– резюмував зустріч В’ячеслав Климов.