Новини
  • Головна
  • Дискусія СУП із Ніною Южаніною щодо законопроекту “Про Національне бюро фінансової безпеки”

28 лютого відбулася зустріч учасників СУП з головою комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України Ніною Южаніною. Темою обговорення став законопроект “Про Національне бюро фінансової безпеки”.

Ніна Петрівна з колегами, які працювали над текстом законопроекту, презентували головну ідеологію проекту. За словами гостей, новий орган справді “відходить” від бізнесу і займається розслідуванням системи організації злочину, що ґрунтується на вивченні аналітичної інформації. Один з головних інструментів тиску на бізнес, ліквідований даним законопроектом, – обвинувальний акт і будь-яка інша інформація, яка слугувала початком кримінального провадження, такими являтися не буде. Тільки після закінчення повної процедури адміністративного і судового узгодження акт є підставою для реєстрації кримінального провадження.

Відповідаючи на питання учасників дискусії, зупинилися на обговоренні окремих положень проекту, зокрема, багато дискутували про доступ до інформаційно-аналітичної бази та кадрових нюансів.

Серед загальних вимог з боку СУП прозвучали такі:

– мають бути чіткі критерії (так званий KPI), за якими можна визначити роботу керівника Національного бюро фінансових безпеки задовільною або незадовільною, що у свою чергу може призвести до його звільнення;

– це має бути аналітично-інформаційний підрозділ, який повинен виявляти економічні злочини, а не бути фактично воєнізованим органом з повноваженнями без суду та слідства зупиняти роботу бізнесу;

– запитувати документи лише у контрагента, який є підозрюваним у справі, а не у всіх компаній, яких визначаються “свідками” у справі;

– проведення перевірок суб’єкта господарювання лише за рішенням суду;

– повинна бути єдина база кримінальних справ.

За результатами обговорення домовилися до кінця тижня надіслати голові Комітету напрацьовані коментарі та пропозиції учасників СУП.

Ця зустріч та роз’яснення експертів дозволяють справді повірити в те, що в Україні нарешті буде єдиний орган з новою генерацією працівників, який займатиметься виключно питаннями економічних злочинів без “наводження страху на бізнес”.

Ознайомитися із законопроектом можна за посиланням: https://goo.gl/fUXca3