Новини
  • Головна
  • Діалог влади та бізнесу: зустріч з Президентом та Прем’єр-міністром України

12 березня відбулась зустріч Президента України Петра Порошенка і Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з підприємцями. Захід зібрав більше 500 представників бізнесу, серед яких 150 – учасники Спілки українських підпримєців – СУП.

Петро Порошенко та Володимир Гройсман у своїх виступах зосередилися на законодавчих ініціативах та реформах, які вже впроваджені, та на тих, які активно обговорює бізнес-середовище.

Під час зустрічі Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», прийняття якого підтримувала Спілка українських підприємців та надавала свої пропозиції на друге читання. Він дозволить значно покращити умови діяльності ТОВ, ТДВ та створити привабливу альтернативу для багатьох підприємств, які сьогодні існують у надмірно обтяжливій для них організаційно-правовій формі акціонерних товариств.

Крім того, Президент підписав і передав Верховній Раді законопроект «Про валюту», який, в свою чергу, полегшує зовнішньоекономічну діяльність і вводить більш прозорі умови для інвесторів.

У свою чергу, Катерина Глазкова, виконавчий директор СУП, зосередилася на головних пропозиціях і вимогах українського бізнесу. Зокрема, висловила стурбованість СУП зняттям обмеження права на перевірки для інспекторів Держпраці.

«Спілка українських підприємців підтримує ідею ризико-орієнтованого підходу в системі перевірок. Однак ми вважаємо, що введення необмеженого повноваження контролерам та здійснення «раптових» перевірок інспекторами праці містить корупційні ризики, та може мати зворотній ефект у вигляді повного уходу підприємців в «тінь»,

– наголосила Катерина Глазкова.

У контексті створення Національного бюро фінансової безпеки, пані Катерина зазначила кілька концептуальних пропозицій Спілки до тексту даного законопроекту, які будуть надані голові комітету з питань податкової та митної політики ВР Ніні Южаніній. Крім того, вона наголосила, що СУП виступає «за утворення нової служби, яка буде єдиною та буде займатися виключно питаннями економічних злочинів без практики «наводження страху» на бізнес».

Найбільш гострим та актуальним питанням на зустрічі стала нова модель оподаткування – заміна податку на прибуток податком на виведений капітал. Спілка українських підприємців наголосила, що законопроект про ПнВК – найбільш очікувана реформа для всього українського бізнесу.

«Законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал – виписаний дуже ретельно. Напевно, жоден із законопроектів податкової сфери не може зрівнятися за кількістю обговорень, погоджень, економічних розрахунків, робочих зустрічей та заходів, які вже були проведені»,

– констатувала Катерина Глазкова.

Виконавчий директор вкотре нагадала, що з прийняттям цього законопроекту податкова система стане більш прозорою, зручною, прибирає можливості для маніпуляцій. А в найближчій перспективі впровадження податку сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату, дасть додаткове зростання ВВП мінімум на 1,5%-2% додатково та сприятиме протидії відтоку капіталу з країни.

Президент запевнив у своїй підтримці даного законопроекту. Проте зауважив у необхідності залучення зовнішньої експертної оцінки щодо обрахунків можливих втрат бюджету. СУП наполягла на якнайшвидшому поданні законопроекту на розгляд до Верховної Ради, адже він має бути прийнятий не пізніше 1 липня для того, щоб нова податкова система запрацювала вже з 1 січня 2019 року.

«Впровадження податку на виведений капітал – це одна з тих реформ, яку пропонує і готова відстоювати реальний бізнес в Україні. Ця ініціатива однаково важлива як для малих та середніх підприємств, які хочуть збільшувати свої виробничі потужності, так і для великих корпорацій, які готові приносити інвестиції в Україну та посилити тут свої позиції»,

– резюмувала Катерина Глазкова.

У підсумку зустрічі домовилися про наступне: протягом тижня мають бути надані коментарі до законопроекту про податок на виведений капітал. Президент дав строк Міністерству фінансів України до кінця цього тижня оновити розрахунки економічної моделі цього податку, а всім охочим надати свої пропозиції до проекту.