Новини
  • Головна
  • Заклик до дій від представників бізнесу до українського Уряду, Парламенту, МВФ та міжнародних партнерів України

12 липня 2018 року Спілка Українських Підприємців, Американська торговельна палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація та Незалежна Асоціація Банків України провела спільну прес-конференцію щодо важливості використання всіх зусиль для досягнення згоди щодо розблокування траншу в розмірі 1,9 млрд. доларів США від Міжнародного валютного фонду та пов’язаного з ним фінансування від інших партнерів України.

У заході взяли участь: Олена Кошарна, Директор Ради директорів Американської торговельної палати в Україні, Співзасновник та Головний виконавчий директор Horizon Capital; Томаш Фіала, Президент Європейської Бізнес Асоціації, Головний виконавчий директор Dragon Capital; Вячеслав Климов, Президент Спілки Українських Підприємців, Співзасновник компанії Нова Пошта; Роман Шпек, Голова Незалежної Асоціації Банків України; Тетяна Прокопчук, Віце-президент Американської торговельної палати в Україні; Анна Дерев’янко, Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.

Єдиним голосом Американська торговельна палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація, Спілка Українських Підприємців та Незалежна Асоціація Банків України звернулися до Уряду України, Парламенту, МВФ та міжнародних партнерів України з ключовими заявами:

  1. Ми закликаємо український уряд, МВФ та міжнародних партнерів України використати всі зусилля для досягнення згоди до 20 липня щодо розблокування траншу МВФ в розмірі 1,9 млрд. доларів.
  2. Ми закликаємо український уряд та МВФ знайти рішення щодо тарифів на газ та питань бюджету до 20 липня, та Верховну Раду України підтримати це рішення.
  3. Ми закликаємо Верховну Раду України проголосувати 12 липня за проект Закону №7441 із правками щодо спрямування апеляцій щодо теперішніх справ Національного антикорупційного бюро України.
  4. Ми закликаємо МВФ та міжнародних партнерів України зважати на загальну економічну ситуацію, реформи та ширші суспільні наслідки в Україні та прийняти раціональні рішення, зважаючи на сьогоднішні обставини.
  5. Ми впевнені, що зараз поставлені на карту 2 роки зростання ВВП України в майбутньому, досягнута важкими зусиллями фінансова стабільність, мільярди доларів інвестицій, тисячі робочих місць, можливості зупинити «відтік мізків» з країни, та сподівання на краще майбутнє.

Американська торговельна палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація, Спілка Українських Підприємців та Незалежна Асоціація Банків України вважають, що продовження співпраці з МВФ у рамках Меморандуму про взаєморозуміння має вирішальне значення для подальшої макроекономічної стабільності, економічного зростання України та залучення прямих іноземних інвестицій.