Новини
  • Головна
  • Президент України підписав законопроект про податок на виведений капітал

4-го липня відбулася зустріч Президента України Петра Порошенко із бізнес-спільнотою, в якійвзяла участь і Спілка українських підприємців. Найважливішими подіями під час зустрічі стали підписання Президентом законопроекту про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал та закону «Про валюту».

Петро Порошенко зосередив свій виступ на необхідності проведення низки реформ, важливих для зростання економіки України. «Ключові слова для мене – це економічна свобода, свобода бізнесу. Далі – перемагає той, хто має вищу конкурентоздатність. Але ми маємо зробити чіткі орієнтири що нам треба зробити, щоб забезпечити продовження змін в країні», – заявив Петро Порошенко.

Введення в дію закону «Про валюту» скасовує рудимент 90-х років – спеціальні санкції у сфері ЗЕД та залишає тільки один вид ліцензій – валютні, замість генеральних та індивідуальних. Тепер для інвестицій за кордон не потрібна буде індивідуальна ліцензія від НБУ. Валютні ліцензії потрібно буде оформити небанківським установам, які будуть працювати з валютою, банки ж отримають її автоматично.

При підписанні довгоочікуваного бізнесом законопроекту про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, Президент підкреслив антикорупційний характер податку на виведений капітал, позитивний досвід Естонії та наголосив на тому, що не має заперечень з боку МВФ.

Президент Спілки українських підприємців Вячеслав Климов у своєму виступі нагадав, що питанням податку на виведений капітал СУП займалась майже 2 роки, і це перший пункт із ТОП–10 вимог бізнесу до влади – нагальних, термінових пропозицій з осучаснення українського законодавства та економіки. Серед очікуваних ефектів введення податку на виведений капітал: стимулювання розвитку економіки, спрощення податкового адміністрування, детінізація економіки, протидія відтоку капіталу тощо. Крім цього Вячеслав Климов більш детально зосередився на ТОП–10 вимогах бізнесу до влади, озвучених членами СУП. Серед них – блок дерегуляційних законопроектів, осучаснення трудового законодавства, відкриття ринку землі, масштабна приватизація, тощо.

«Бізнес потребує прийняття законодавчих ініціатив. Це і відміна пайового внеску у будівництво, і єдине вікно на митниці, і єдиний рахунок для сплати податків та зборів, і врегулювання процедури банкрутства, тощо. Українська економіка потребує цих ініціатив. Вони дозволять Україні здійснити кардинальний ривок у рейтингу Doing Business», – сказав Вячеслав Климов, та підкреслив, що значна частина цих ініціатив вже знаходиться у Верховній Раді у вигляді законопроектів. Вячеслав Климов закликав представників влади не втрачати фокус на реформи в країні.