Новини
  • Головна
  • Про головні законодавчі #перемоги червня говорили на засіданні Комітету з роздрібної торгівлі СУП

5 червня відбулося засідання Комітету з роздрібної торгівлі СУП. Голова комітету Сергій Бадрітдінов зазначив, що останній місяць став для Комітету революційним з точки зору кардинальних змін у фіскацізації. Серед головного:

1. Прийнята Постанова Кабінету міністрів України від 13.06.18 №496, в якій:

  • – затверджено механізм електронної подачі документів між Центром сервісного обслуговування (ЦСО) та ДФС для введення РРО у фіскальний режим роботи,
  • – спрощено процедуру проведення поточного технічного обслуговування РРО
  • – затверджено механізм обміну документами у електронному вигляді при відновленні роботи РРО між ЦСО та ДФС

2. Опубліковано Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

Комітет із роздрібної торгівлі СУП планує долучитися до обговорення та доопрацювання закону. Крім того, з вересня планується запуск пілотного проекту РРО 3-го покоління. Серед СУПівських компаній до нього приєднається компанія «Інтертоп». Як показує досвід Казахстану, це надзвичайно зручна система. У цій країні фіскалізація в такий спосіб відбувається уже 3 роки, спочатку розповсюджувалася лише на акцизні товари, нині – на усі товари народного споживання. В країні працює кілька комерційних операторів, які займаються кодуванням інформації і передачею її до ДФС.

3. У червні Комітет з роздрібної торгівлі спільно з Комітетом транспорту і логістики СУП провели круглий стіл щодо необхідності введення електронної ТТН, а також зустріч з представниками Міністерства інфраструктури України. Комітет продовжує тримати на контролі питання введення електронних ТТН.

Серед пріоритетних питань в роботі Комітету надалі, Сергій Бадрітдінов виокремив:

  • – скасування Указу Президента України від 12 червня 1995 року № 436 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки». Це дозволить відмінити п’ятикратні штрафи для бізнесу за порушення вимог законодавства в сфері обігу готівки.
  • – прийняття змін до Наказу Мінфіну №547, що призведе до кардинального спрощення фіскалізації: не потрібно буде вести книги КОРО, мінімізує втручання перевіряючих органів, весь процес фіскалізації РРО проводитимуть Центри сервісного обслуговування.
  • – приведення Куточку споживача та Книги відгуків та пропозицій у відповідність до вимог часу та законодавчих змін.