Новини
  • Головна
  • Спілка українських підприємців долучилася до обговорення лібералізації податкового та митного законодавства з Міністром фінансів

 

31 травня у Мінфіні відбулася зустріч «Держава та бізнес: як усунути перешкоди?». Позицію Спілки українських підприємців на заході озвучувала виконавчий директор Катерина Глазкова.

Темою зустрічі стали антикорупційні реформи. Зокрема говорили про електронний реєстр ПДВ, систему “Єдине вікно” на митниці, проект “Податки Просто” для спрощення адміністрування податків, технології у боротьбі з корупцією.

Питання лібералізації податкового та митного законодавства дійсно ведуть до знищення корупційних складових та поліпшення вітчизняного бізнес-клімату. Крім того, ці важливі питання мають безпосереднє відношення до сформованих СУП ТОП-10 вимог бізнесу до влади. Це нагальні, термінові пропозиції з модернізації та осучаснення українського законодавства, тож Спілці українських підприємців було важливо вкотре наголосити на необхідності руху реформ у цьому напрямку.

Першою та найважливішою з вимог Спілки є заміна корупційного податку на прибуток податком на виведений капітал. Катерина Глазкова у дискусії з Олександром Данилюком поставила прямолінійне запитання: «Чи можна очікувати прийняття законопроекту про ПнВК у цьому році?». Однак ствердної відповіді зал так і не почув: знову повернулися до питання пошуку компенсаторів і формування бюджету на наступний рік. «Хочеться вірити, що процес введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток нарешті зрушить з мертвої точки, адже це дуже важливо для розвитку вітчизняного бізнесу та детінізації української економіки в цілому», – резюмувала Катерина Глазкова під час дискусії.