Новини

В дослідженні настроїв підприємців СУП запропонував назвати одну реформу, яку бізнес провів би найближчим часом. Більшість опитаних підприємців назвали першочерговою –
Податкову реформу.

СУП вимагає почути голос бізнесу знизити податкове навантаження та замінити податок на прибуток податком на виведений капітал.

Що ж собою являє ПнВК і в чому його переваги перед податком на прибуток?

ПнВК передбачає, що поки власник не почне забирати гроші з бізнесу він нічого не платить, і навіть не подає відповідну звітність. А це істотно спрощує життя всьому бізнесу.

Ставка податку на виведений капітал складає 15% (сьогодні ставка податку на прибуток 18%). Крім цих 15% немає більше нічого – ні податку на дивіденди (зараз 5% після сплати 18% податку на прибуток), ні податку на доходи нерезидентів (репатріація). У податку на прибуток компанії з іноземними інвестиціями сплачують податок за ставкою 18%, а при виплаті дивідендів на користь материнської компанії-нерезидента – ще і податок з доходів за ставкою до 15% (фактично від 0 до 10%). Таким чином, податкове навантаження на компанії може становити до 25%. При умові впровадження податку на виведений капітал, замість податку на прибуток, якщо компанія має намір виплатити дивіденди в розмірі 1000 гривень, її загальні витрати складуть 1150 гривень (1000 – дивіденди і 150 – податок). І все!

Податкова реформа та запровадження податку на виведений капітал дозволить створити рівні умови для всіх учасників економічної діяльності, а також стимулювати надходження інвестицій в економіку, в тому числі, в реальний сектор, що в кінцевому підсумку приведе до додаткового щорічного зростання ВВП у розмірі 1,5%, а значить і збільшення податкових надходжень.

Податок на виведений капітал дозволить розвиватися бізнесу. Доки підприємець буде лише закуповувати нове обладнання та матеріали, платити зарплатню, оплачувати платежі, сплачувати підрядникам – його доходи не будуть оподатковуватись.

СУП виступає за якнайскорішу заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Законопроект погоджено Кабінетом Міністрів України, сподіваємось буде поданий у Верховну Раду України та прийнятий вже у цьому році!!!