Новини
  • Головна
  • СУП визначила найперспективніші країни для експорту українських меблів

Названі найперспективніші країни для експорту українських меблів

На замовлення меблевих компаній-членів Спілки українських підприємців (СУП) фонд Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) у співпраці з компанією Укрпромзовнішекспертиза (UEX) здійснили експертне дослідження: «Стратегічний план експорту для меблевих підприємств України». Мета дослідження – ідентифікувати перспективні країни для експорту українських меблів та розробити план реалізації експортної стратегії.

У результаті було визначено найбільш перспективні ринки для експорту українських меблів. Ними стали США, Німеччина, Великобританія, Франція, Канада та Саудівська Аравія. Згідно аналізу, меблі з України протягом 2013-2016 років експортувалися у більше ніж 90 країн світу. Географічна структура значно змінилася за останні три роки. Знизилася частка експорту в країни СНД (з 69% до 24%) і збільшилася частка експорту в країни ЄС (з 22% до 65%). В 2016 році основними ринками збуту українських меблів були Польща (33% від усього експорту), Німеччина (10%) та Росія ( 9%).

Для успішного виходу компаній на зовнішні ринки їм слід адаптувати свою роботу. Необхідно підвищити рівень володіння англійською мовою персоналу та перекласти корпоративні сайти, удосконалити промо-матеріали, залучити додаткових фахових маркетологів, отримати сертифікат та ін.

«Розвиток українських виробників експортерів – один з основних напрямків діяльності СУП. Саме тому, у співпраці з фондом WNISEF та компанією Укрпромзовнішекспертиза (UEX) було проведено дослідження, яке буде сприяти успішному виходу виробників меблів на міжнародний ринок. Це дозволить компаніям активно розвиватися та підвищить авторитет України на зовнішніх ринках»,

– зазначила Катерина Глазкова, виконавчий директор Спілки українських підприємців (СУП).

«Одним з пріоритетних завдань Комітету з розвитку меблевої промисловості СУП є підтримка експортноорієнтованих компаній – виробників меблів. Саме тому Комітет з розвитку меблевої промисловості замовив дослідження ринків для виходу українських меблевиків на експорт, бо бачить в цьому величезний потенціал для всієї галузі – збільшення експортних продажів в декілька разів за наступні два-три роки. Ми готові приступати до другого етапу проекту – імплементації стратегії та конкретних дій. Крім того, просування бренду Made in Ukraine стратегічно важливе як для меблевої галузі, так і для України загалом»,

– зазначила Наталія Лімонова, співголова Комітету з меблевої промисловості, співвласниця компанії Snite.

«Українська меблева галузь має великі можливості для збільшення експорту. Сьогодні обсяг експорту меблів з України складає приблизно 0,5 млрд дол, у той час як експорт меблів із сусідньої Польщі перевищує 7 млрд дол США щорічно. Для того щоб досягнути успіху на висококонкурентному світовому меблевому ринку, українські виробники потребують більше якісної інформації про зовнішні ринки, можливості, іноземні ділові практики та обрати пріоритетні ринки. «Стратегічний план експорту для меблевих підприємств України» наближає українську меблеву галузь на один крок до досягнення цієї мети»,

– підкреслили Ярослава Джонсон, Президент та Головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund.

Довідка:
Спілка українських підприємців (СУП) – це перша найбільша об’єднана сила українських підприємців, яка створена для захисту незалежного прозорого бізнесу. Спілка існує за межами політичних інтересів та не має зв’язків з олігархічним капіталом. СУП об’єднує більше 500 компаній з усієї України. У 2015-2016 роках члени СУП сплатили понад 13,8 млрд грн податків до бюджетів всіх рівнів та надали більше 125 000 робочих місць. У квітні 2017 року СУП відкрила офіційні представництва у Дніпрі, Львові, Харкові та Одесі. Найближчим часом планується відкриття представництва у Вінниці.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд інвестував 168 млн. доларів США у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення 1,5 млрд доларів в компанії України та Молдови.
З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org.