Новини

До Спілки українських підприємців звертається по допомогу все більше компаній, які так чи інакше постраждали від дій державних реєстраторів. Каталізатором таких звернень стала спроба рейдерського захоплення одного з членів СУП – компанії «Еконія», що є виробником дитячого харчування. До цієї проблеми вдалося привернули увагу громадськості, органів влади та надати їй широкий розголос.

І, якщо «Еконія» – компанія з відомим ім’ям, то про значку кількість аналогічних випадків громадськість могла навіть не чути. Це обумовлено тим, що компанії не виходили в публічну площину, хтось через можливі репутаційні ризики, а хтось сподівався подолати кризову ситуацію самотужки. Тільки на протязі минулого тижня у СУП по допомогу звернулося ще два члени Спілки.

Як з’ясувалось з інформації, наданої ТОВ «КРІДЕНС», за допомогою дій державного реєстратора відбулось рейдерське захоплення корпоративних прав ТОВ «КРІДЕНС» у вигляді безпідставної зміни учасника та директора компанії, внаслідок чого іноземний інвестор у злочинний та протизаконний спосіб був позбавлений прав власності на корпоративні права та свої інвестиції.

Із звернення ТОВ «АГРО-АЛЬЯНС СХГ» стало відомо, що також, за допомогою дій державного реєстратора відбулося рейдерське захоплення корпоративних прав ТОВ «АГРО- АЛЬЯНС СХГ», внаслідок чого було змінено склад засновників та керівництво компанії.

Такі випадки говорять про системне рейдерство, що спричинене слабким законодавством, у якому не чітко визначені та прописані вимоги до документів, що подаються для реєстрації права власності та відсутністю ефективних механізмів притягнення до відповідальності державних реєстраторів. Рейдерство має прямий і негативний вплив на інвестиційну привабливість України для внутрішніх та іноземних інвесторів

Серед профільних Комітетів Спілки є Комітет з захисту бізнесу СУП. Комітет спеціально було створено задля оперативного та фахового реагування на ситуації у яких члени СУП потребують захисту від неправомірних дій або тиску на бізнес. Ми вважаємо, що необхідно максимально унеможливити схеми рейдерських захоплень і посилити відповідальність за дії, які призводять до незаконного заволодіння чужим майном. Ми постійно працюємо над ініціативами для убезпечення бізнесу від рейдерства.

Використовуючи власні інструменти впливу у вирішенні подібних ситуацій, Спілка українських підприємців подала лист-звернення «Щодо незахищеності бізнесу від рейдерських атак» Президенту України Петру Порошенко, Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, Міністру юстиції України Павлу Петренку, Голові Офісу Національної інвестиційної ради України Юлії Ковалів.

Спілка українських підприємців завжди стоїть на захисті прав та інтересів чесного і відповідального бізнесу.