Новини
  • Головна
  • СУП підтримує дії влади, направлені на знищення тиску на бізнес зі сторони силовиків

Представлений 8 листопада урядовий проект закону про внесення змін до законодавчих актів України щодо протидії тиску на бізнес з боку правоохоронних та контролюючих органів має розв’язати проблему неправомірного застосування сили проти підприємців, визначену бізнесом однією з найбільших. Зазначила виконавчий директор Спілки українських підприємців (СУП) Катерина Глазкова.

«Кожного для робота бізнесу може бути зупинена силовиками. А це втрати для компаній. Крім того, дуже важко пояснити іноземному інвестору, чому зупинена робота, і в офісі знаходяться люди з автоматами,

– зазначила Катерина Глазкова.

А запропоновані законодавчі зміни є дійсно важливими і будуть сприяти зменшенню тиску правоохоронних органів на підприємців. Дякуємо Президенту України Петру Порошенку, Премєр-міністру України Володимиру Гройсману за співпрацю з бізнесом».

Дуже важливими є тези законопроекту про посилення ролі адвоката, про заборону на вилучення оригіналів документів та серверів, про посилення відповідальності силовиків. Щоправда є юридичні моменти, які потрібно доопрацювати, і бізнес готовий до такої роботи долучитися. Йдеться, приміром, про критерії визначення відповідальності силовиків за неправомірні дії. Проте є юридичні моменти які потрібно доопрацювати з залученням бізнесу та експертного середовища.

СУП наполягає на якнайшвидшому прийнятті цих законопроектів. Це дозволить бізнесу нормально розвиватися. Проте прийняття законів – це лише перший крок. Необхідно створити дієвий інструментарій для їх виконання та блокуванню неправомірних дій силовиків. Однин із таких інструментів є персональна відповідальність співробітників правоохоронних органів, які провели обшуки з порушенням.

У запропонованих законодавчих змінах є пункт про посилення відповідальності силовиків та створення комісії, яка буде перевіряти факти порушень, вчинених правоохоронцями. СУП готова долучитися до роботи комісії та формування принципів її роботи.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article