Новини
  • Головна
  • СУП виступає за осучаснення законодавства, що регулює діяльність товариств з обмеженою відповідальністю

Товариство з обмеженою відповідальністю є однією з найпоширеніших організаційно-правових форм у нашій країні. Саме у формі ТОВ сьогодні функціонує переважна більшість суб’єктів господарювання, особливо представників середнього бізнесу. Однак, застарілість спеціального законодавства по регулюванню діяльності ТОВ зумовлює виникнення складнощів та зловживань.

Прийняття Закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (законопроект 4666) покликане вдосконалити правовий режим діяльності ТОВ та відповідає кращим міжнародним стандартам регулювання корпорацій. Це дозволить значно покращити умови діяльності ТОВ та створити привабливу альтернативу для багатьох підприємств, які сьогодні існують у надмірно обтяжливій для них організаційно-правовій формі акціонерних товариств.

Основними новелами документу є:

– впровадження диспозитивного характеру норм з більшості питань, що врегульовані проектом, в тому числі, в корпоративному управлінні;
– встановлення строку виплати дивідендів учасникам;
– прийняття рішень щодо вчинення значних правочинів (понад 50% активів) виключно загальними зборами учасників;
– можливість скликання загальних зборів учасниками, які володіють часткою розміром 10% статутного капіталу;
– вирішення проблем зі зверненням стягнення на частку в ТОВ.

Окрім того, даний законопроект дозволить піднятися Україні із 81 на 57 місце за компонентом «Захист міноритарних інвесторів» рейтингу Doing Business.

СУП закликає депутатів зробити нарешті крок до реформування корпоративного права, віддавши свій голос за законопроект 4666.