Члени СУП зустрілися з Президентом України
Члени СУП зустрілися з Президентом України
31 жовтня 2018

31 жовтня представники бізнесу та ключових бізнес-асоціацій уже втретє за цей рік зустрілися з Президентом України Петром Порошенком. Найголовнішою темою зустрічі стало місце України в рейтингу Світового банку Doing Business. Цьогоріч Україна піднялася на 5 сходинок в рейтингу, посівши 71 місце. Найбільший прогрес за рік — по категоріях «міжнародна торгівля» та «виконання контрактів». Загалом же з 2014 року країна піднялася на 41 позицію. Крім того, Президент також підписав два законопроекти, спрямовані на відновлення кредитування та збільшення прозорості управління державними банками. Третім законопроектом став «маски шоу стоп-2», яким передбачено притягнення до відповідальності правоохоронців за незаконне відкриття кримінальних справ.

Петро Олексійович зупинився також на законопроекті про національне бюро фінансових розслідувань, зазначивши, що найближчим часом внесе його як невідкладний. Однак найбільш очікуваним питанням цього вечора став податок на виведений капітал. Президент підкреслив, що не збирається відступати від ідеї впровадження податку на виведений капітал:

«Я переконаний в економічній доцільності законопроекту 8557».

Він також розпорядився долучити представників бізнесу до дискусії влади з міжнародними інституціями, зокрема МВФ, щоб їхні представники почули переконливі аргументи. Петро Порошенко також додав: «Якщо введення податку на виведений капітал спрацювало в Грузії, Латвії, Естонії і має підтримку європейських комісарів, немає причин відступати від такої амбітної цілі».

У своєму виступі виконавчий директор СУП Катерина Глазкова також зосередилася на важливості і необхідності якнайшвидшого прийняття законопроекту 8557.

«Ми підтримуємо і наполягаємо на прийнятті тієї редакції законопроекту, яка була подана Президентом до парламенту. Наші експерти готові відгукнутися на пропозицію Президента долучитися і надати усі розрахунки у переговорах з міжнародними інституціями», - зазначила виконавчий директор.

Катерина Глазкова надала Президенту фотографії із соцмереж, де відбувається флешмоб на підтримку впровадження ПнВК, зроблені багатьма компаніями, незалежно від розміру бізнесу, з трудовими колективами на підтримку впровадження ПнВК з 2019 року. Підкріпила позицію бізнесу в цьому питанні виконавчий директор і даними дослідження СУП - за попередніми результатами 72% підприємців називають високе податкове навантаження чинником, який найбільше стримує розвиток компаній. Більша половина з них найбільш очікуваною реформою називає введення податку на виведений капітал.
Озвучила Катерина назагал і компромісний варіант, який пропонують члени СУП, - в 2019 році гарантовано сплатити авансом 50% суми зобов'язань по податку на прибуток за 2018 рік.

"Ми все порахували. Цей аванс становить ті самі 45 млрд грн, яких не вистачає", - повідомила вона.

Щодо розпорядження Президента долучити представників бізнесу до перемовин з МВФ в контексті ПнВК, існує ймовірність, що представники СУП зустрінуться з ними найближчим часом. Тож позиція СУП і українського бізнесу на зустрічі була чітко підкреслена і підкріплена.

Зважаючи на "спалах" рейдерства влітку, Катерина Глазкова звернула увагу гаранта на цю проблему і махінації державних реєстраторів при оформленні земель і нерухомості. Вона акцентувала на необхідності прийняття закону з протидії рейдерства. Президент, в свою чергу, звернувся з цим питанням до Міністра юстиції. Як результат, перша зустріч представників бізнес-асоціацій та Міністерства юстиції відбудеться уже цього тижня. 

Виконавчий директор СУП дала позитивний відгук щодо інспекційної реформи, однак підкреслила, що до неї мусять приєднатися всі інспекційні органи, у першу чергу ДФС. Вона також зазначила, що бізнес очікує змін в законодавстві стосовно розрахункових операцій - він готовий переходити на реєстратори розрахункових операцій нового покоління, однак для цього важливо відмінити указ Президента про штрафи в п'ятикратному розмірі за навіть незначні порушення. Петро олексійович запевнив, що це питання взяв на контроль. 

Зважаючи на головну новину дня, Катерина Глазкова привітала причетних з підвищенням місця України в рейтингу Doing Business, і також перерахувала ініціативи, які необхідно прийцняти найближчим часом для значного ривка країни наступного року: лібералізація касових операцій, єдина процедура підключення до електромереж, єдине вікно на митниці (проголосований. потрібно підписати), єдиний рахунок для сплати податків і зборів, скасування пайового внеску у будівництві, медіація, а також скасування цінового регулювання на послуги нотаріусів. На останню реакція Президента була миттєвою - він пообіцяв внести законопроект щодо цінового регулювання на послуги нотаріусів. 

Дискусія видалася досить плідною, дякуємо Президенту за відкритість і готовність співпрацювати!
 

Ще новини