На засіданні Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики обговорили законопроект про податок на виведений капітал
На засіданні Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики обговорили законопроект про податок на виведений капітал
06 листопада 2018

6 листопада відбулося чергове засідання комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України з обговорення законопроекту №8557 щодо податку на виведений капітал. В засіданні взяли участь представники міжнародних інституцій та експерти, щоб віднайти спільну позицію щодо цього податку. І хоча одним із найбільш очікуваних учасників був МВФ, на засіданні вони не з’явилися.
Представники Світового банку наполягали на великих бюджетних втратах і не взяли до уваги жодних аргументів, озвучених експертами, бізнесом та міністром фінансів Естонії. Дмитро Єгоров (міністр фінансів Естонії) поділився досвідом впровадження ПнВК в Естонії, акцентувавши увагу на тому, що втрат у перший рік введення податку не було, а втрати на другий та третій рік були незначними, і їх вдалося компенсувати.

Більше 2 годин дискусій подання законопроекту на голосування до Верховної Ради так і не відбулося. В.о. міністра фінансів Оксана Макарова говорила про великі втрати для бюджету і наполягала на запровадженні ПнВК для малого і середнього бізнесу з річним обсягом доходу до 200 млн грн. Однак представники бізнесу, в тому числі і Спілка Українських Підприємців - СУП, Комітет з податкової та митної політики ВР вкотре виступили проти запровадження такої моделі податку. Адже вона призводить до нерівності оподаткування компаній, надає можливості для маніпуляції податковим органам, не принесе очікуваного інвестиційного ефекту, бо врешті решт, повністю дискредитує головну ідею запровадження ПнВК – не зменшення податків для бізнесу, а новий запуск економіки України.

Пропозиція бізнесу щодо авансового платежу в розмірі 50% від суми податкових зобов’язань з податку на прибуток за 2018 рік для усіх платників не переконала присутніх. 45 млрд грн, які за допомогою цього платежа отримає бюджет, компенсують брак надходжень якраз у розмірі такої суми. Тож у підсумку рішення про винесення на голосування законопроекту №8557 у поданому Президентом варіанті не прийнято.

СУП, як голос українського бізнесу, продовжує наполягати на введенні ПнВК з 2019 року для усіх підприємств. Спілка також надіслала офіційні запити в International Monetary Fund з пропозицією організувати зустріч з представниками бізнесу і обговорити можливість введення ПнВК.

Ще новини