СУП В ОБЛИЧЧЯХ - Валентин Ковальов
СУП В ОБЛИЧЧЯХ - Валентин Ковальов
23 листопада 2018

Власник салону меблів «ІВА» Валентин Ковальов розповів про особливості ведення бізнесу в районних центрах, конкуренції з Одесою, підходити в управлінні, а також про плани освоїти ринок півдня Одеської області.

Про компанію
Наша компанія з виготовлення меблів знаходиться в Білгород-Дністровському і в цьому році вийшла за межі міста. 18 років ми працювали переважно в своєму місті і іноді виконували замовлення з Одеси. Сьогодні ми починаємо розвиватися у великих районних центрах на півдні області. Там перспективний для нас ринок. Зараз ми працюємо в великих райцентрах в форматі «виїзд до будинку» для замірів та спілкування з клієнтами. Надалі плануємо там відкрити філіали.

Про команду та корпоративну культуру
Місцевому роботодавцю потрібно конкурувати зарплатами не тільки з Одесою, але вже і з Польщею.

Я вважаю, що зарплата - це завжди показник взятої на себе відповідальності.

Бувають випадки, коли у співробітника змінюються обставини і йому потрібні добавки до зарплати, він бере на себе більше відповідальності і його дохід збільшується.
Значна частина команди зі мною ще з дня заснування підприємства. Це люди, з якими ми разом багато пройшли. Ті співробітники, які не перебувають з нами в одній ціннісній парадигмі, швидко йдуть. Ментально «наші» залишаються.
Щоб співробітникам у нас подобалося і вони не хотіли йти, ми багато вкладаємо ресурсів в навчання. Розвиваємо корпоративну культуру. Впроваджуємо практики «бірюзових компаній». Я давно вивчаю ефективний менеджмент і побудову команди. У квітні цього року ми почали займатися в школі керівників.
Ми навчаємо співробітників не боятися брати на себе відповідальність і приймати рішення. За останній рік роботи в цьому напрямку ми багато чого досягли. У нас молода команда - з молодими простіше працювати і залучати. А навчання допомагає запобігати непорозумінь і розвиває нас.

Про участь у соціальних проектах
Ми всією компанією розвиваємо міський футбол. Я переконаний, що кожен бізнес повинен робити посильні внески в спорт, освіту і мистецтво.

Про СУП
На жаль, підприємництво в нашій країні не є почесною діяльністю. Суспільство ставиться до нас, як до ворогів. У нас немає культури ведення бізнесу, немає традицій підприємництва.
Тому у мене була ідея створити спільноту підприємців у нашому місті. Ми іноді спілкуємося між собою, але не системно. А хотілося б більш активно об'єднуватися. Зараз у нас відбувається багато перевірок. У такі моменти ми зідзвонюємося, підтримуємо один одного, допомагаємо. Але рідко обмінюємося досвідом. Тому я прийшов в СУП. Для мене важливо спілкуватися з колегами.
Я сподіваюся, що СУП не перестане заряджати мене енергією. Після візитів на інші підприємства повертаєшся додому натхненний і з великою кількістю ідей. І хочеться розвиватися. Тому що в Білгород-Дністровському не вистачає спілкування, досвіду хороших прикладів. Надзвичайно важливо спілкуватися з успішними, тими, хто вже багато пройшов і може дати цінну пораду.

Ще новини