СУП взяла участь в розробці та презентації законопроекту #РейдерствоСтоп
СУП взяла участь в розробці та презентації законопроекту #РейдерствоСтоп
20 листопада 2018

Спілка українських підприємців взяла участь в презентації законопроекту #РейдерствоСтоп, спрямованого на боротьбу з рейдерством.

Серед ключових змін, які пропонуються законопроектом:
- комунальні підприємства позбавляються права вчиняти реєстраційні дії;
- підвищення кваліфікаційних вимог до державних реєстраторів
- ліквідується кадровий дефіцит в держнотконторах у віддалених регіонах
- ліквідується сірий «псевдоподаток» приватних нотаріусів у розмірі 1% від суми угоди 
- введення низки захисних механізмів для власників корпоративних прав
- обов’язкове нотаріальне посвідчення договору оренди земельного паю для уникнення посягань на паї іншими особами

«Одне з питань, яке щодня постає перед інвесторами: чи будуть захищені їхні права на майно? Цей проект покликаний вирішити це питання і захистити права зовнішніх та внутрішніх інвесторів. Це важливо як з точки зору умов ведення бізнесу, так і захисту прав власності. Дякуємо Міністерству юстиції за оперативну, злагоджену спільну роботу. Ми раді, що більшість пропозицій, наданих СУП, враховані у цьому законопроекті, тож очікуємо його найближчого прийняття», - зазначила виконавчий директор СУП Катерина Глазкова.

На останній зустрічі Президента з бізнесом, Петро Порошенко зазначив, що після напрацювання проекту, його реєстрації, він надасть йому статус невідкладного. Тож усією бізнесовою спільнотою очікуємо найближчого прийняття законопроекту #РейдерствоСтоп, і закликаємо весь депутатський корпус підтримати цю редакцію законопроекту.

* Законопроект було розроблено Міністерство юстиції України на виконання доручення Президента України (на останній зустрічі Президента з бізнесом) спільно із СУП, American Chamber of Commerce in Ukraine, European Business Association, Business Ombudsman Council - Ukraine та Офіс ефективного регулювання. Він покликаний вирішити найбільш нагальні проблеми в питаннях щодо незаконного захоплення майна, рейдерства. Крім того, в Міністрестві зазначили, що продовжують працювати над процесуальними змінами до законодавства, щоб запропонувати зміни, які вдосконалять процедуру оскарження.

Ще новини