Члени СУП зустрілися з представниками Державної фіскальної служби для обговорення нагальних питань, що турбують бізнес
Члени СУП зустрілися з представниками Державної фіскальної служби для обговорення нагальних питань, що турбують бізнес
22 листопада 2018

21 листопада члени СУП зустрілися з представниками Державної фіскальної служби.
Серед ключових питань, що обговорювалися під час зустрічі:
- Позиція ДФС щодо заміни податку на прибуток податком на виведений капітал
- Впровадження ризик-орієнтованого підходу в проведенні перевірок Службою.
- Проблемні питання окремих компаній СУП, що знаходяться в сфері компетенції ДФС

Ґрунтовно обговорили податок на виведений капітал з можливістю сплати авансового внеску платниками у розмірі 50%. Позицію ДФС з цього питання озвучив в.о. заступника Голови ДФС Євген Бамбізов: «Однозначно з точки зору адміністрування цей податок для ДФС буде більш зрозумілим, простішим, з точки зору зборів – залишаються сумнівні питання. Однак ДФС однозначно не підтримує запропоновану Мінфіном модель введення ПнВК для компаній з обігом не більше 200 млн грн».

Крім того, на особисту думку Бамбізова, можливим може бути варіант введення ПнВК:
компанії, що входять до Офісу великих платників податків (сплачують 80% усіх надходжень від податку на прибуток!), залишити на системі сплати податку на прибуток. Інших - перевести на новий податок - ПнВК. За рік побачити, чи дійсно працює цей податок і за позитивних очікуваних результатів перевести ті 1000 підприємств Офісу великих платників податків на систему сплати податку на виведений капітал.

У контексті дискусії щодо приєднання ДФС до Іспекційного порталу та впровадження ризикоорієнтованого підходу Євген Бамбізов зазначив, що в органах ДФС існує ризикоорієнтований підхід до діяльності платників податків та здійснення їх планування до перевірок, однак затверджені ризики є застарілими. Сьогодні в ДФС здійснюється перегляд затверджених ризиків з метою їх актуалізації, тож він закликав представників СУП долучитися до роботи з перегляду критеріїв визначення ризиковості підприємств та надати свої пропозиції та бачення пріоритетності цих ризиків для того, щоб включати до графіку перевірок тільки тих суб’єктів господарювання, яких дійсно треба перевіряти.
У ДФС запевнили, що під час перевірок акцент буде зроблено на результативності, перевірки будуть адресними та не зачіпатимуть той бізнес, який не має об’єктивних факторів ризику.
Крім того, важливим кроком у системі аудиту стане впровадження електронної перевірки, над якою в ДФС активно працюють. Це дозволить виявляти переважну частину ризиків ще до перевірки.

У підсумку зустрічі сторони домовилися про:
- Отримати розрахунки від Офісу великих платників податків, і визначитися, чи озвучений Бамбізовим варіант впровадження ПнВК є прийнятим для бізнесу
- до 1 грудня проаналізувати Наказ Мінфіну №524 щодо пріоритетності і значимості ризиків та надіслати пропозиції членів СУП
- до кінця грудня ДФС оприлюднить план-графік перевірок на 2019 рік, у якому, за очікуваннями Служби, кількість підприємств, які потраплять до нього, зменшиться щонайменше на 10%.
 

Ще новини