СУП висловив свої зауваження та пропозиції до законопроекту щодо адміністрування соціальних внесків
СУП висловив свої зауваження та пропозиції до законопроекту щодо адміністрування соціальних внесків
30 січня 2019

29 січня представники Спілки українських підприємців разом з Євгенієм Капінусом, Головою Пенсійного фонду України, та Павлом Кухтою, заступником керівника Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, дискутували щодо оновленого тексту законопроекту щодо адміністрування соціальних внесків.

Одним із пунктів законопроекту пропонується підвищення максимальної межі нарахування ЄСВ. Члени СУП висловили занепокоєння щодо такої ініціативи. До того ж, зазначили, що минулий досвід показав - надходження до бюджету виросли за рахунок зниження ставки ЄСВ, а бізнес, в свою чергу, зміг за рахунок цього підвищити заробітні плати працівникам.

Ще одним із нововведень законопроекту, яке викликає занепокоєння у бізнесу, є повернення Пенсійному фонду повноважень контролюючого органу. Фактично будуть дублюватися функції Державної служби України з питань праці.

Не могли оминути увагою і той факт, що законопроектом державні органи звільняються від відповідальності за невиконання рішення суду, якщо у державного органу відсутні кошти.

Спілка українських підприємців вкотре наголосила на недопущенні додаткового податкового навантаження на фонд оплати праці, тиску перевіряючих органів на прозорий бізнес та закликала шукати спільно й інші методи боротьби з нелегальною зайнятістю.

Дискусія навколо нового законопроекту видалася ґрунтовною та плідною. У підсумку домовилися консолідувати пропозиції бізнесу щодо удосконалення проекту закону. Представники СУП запропонували спільно із Пенсійним фондом, представниками Кабміну та інших асоціацій напрацювати дієвий інструмент для боротьби з нелегальною зайнятістю у вигляді законопроекту, який задовольнить усіх стейкхолдерів.

Ще новини