Кандидати в президенти підтримали топ-10 ініціатив бізнесу щодо покращення бізнес-клімату та економіки країни
Кандидати в президенти підтримали топ-10 ініціатив бізнесу щодо покращення бізнес-клімату та економіки країни
05 березня 2019

Сьогодні український бізнес зробив важливий крок – напередодні президентських виборів нам вдалося закласти першу цеглину у подальшому діалозі із майбутнім главою держави. Ще наприкінці року Спілка українських підприємців в коаліції з іншими бізнес-асоціаціями сформувала потужну програму ключових ініціатив, спрямованих на оздоровлення української економіки і вже сьогодні взяла обіцянку з кандидатів у Президенти України щодо їхнього виконання.

"Передвиборний час – нова точка відліку, прекрасна нагода, щоб визначитися, які із запропонованих економічних реформ потрібно реалізувати негайно. Саме такими реформами ми бачимо наші ТОП-10 пріоритетів, які були сформовані спільно 73 асоціаціями українських підприємців з різних регіонів України та різного за розміром бізнесу. Це перша спроба українських підприємців об’єднатися та широкою коаліцією побудувати відкритий діалог із політиками напередодні виборів", - зазначила в.о. виконавчого директора Спілки українських підприємців Тетяна Паламарчук.

В рамках форуму «Відповідальний діалог бізнесу та політиків» бізнес-спільнота провела ґрунтовні дискусії з шістьма кандидатами та їхніми представниками за участю трьохсот українських підприємців. Під час дискусії представники бізнесу та українського політикуму предметно обговорили ТОП-10 ініціатив до влади задля якомога швидшого їх впровадження після президентських виборів-2019. 

Ключовими пріоритетами, які сьогодні опинилися на порядку денному дискусії стали: введення податку на виведений капітал, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, необхідність кардинальної зміни застарілого трудового законодавства, перехід до безпаперових технологій, детінізація економіки, демонополізація ринків тепло- та енергопостачання.
Кандидати та їхні представники висловили фактично одностайну (окрім представника Олега Ляшка) підтримку щодо необхідності заміни податку на прибуток податком на виведений капітал.
Зокрема, уповноважений представник кандидата на пост Президента України Петра Порошенка Ніна Южаніна висловила переконання, що запровадження ініціативи має відбутися найближчим часом за результатами перемовин з місією МВФ в березні.

«Для введення ПнВК з'явилося дві додаткові передумови на нашу користь - ми ратифікували багатосторонню угоду і показали, що лібералізація інколи приносить більший результат, ніж твердо стояти на незмінній ставці податку. Тому зараз ми поновлюємо перемовини і впевнені, що результат буде», - наголосила вона.

Водночас, представник кандидата висловила підтримку щодо навантаження на фонд заробітної плати.

«Зменшення ставки з 44% до 22% дало можливість бізнесу, який може вийти з тіні в межах своєї рентабельності, працювати прозоро. Такі кроки треба робити і з загальним навантаженням на фонд заробітної плати. Щоб і ЄСВ, і податки на доходи фізосіб складали не більше 25%», - зазначила Южаніна.

Під час панельної дискусії співголова комітету з податкових питань Спілки українських підприємців Олександр Шемяткін наголосив на важливості реалізації ще однієї складової бізнес-адженди - зниження податкового навантаження на фонд оплати праці для пришвидшення розвитку української економіки та поліпшення інвестиційного клімату.

"Бізнес відчуває, що ці 40% (ред. – ПДФО+ЄСВ), які доводиться сплачувати – надто високе навантаження на фонд оплати праці в умовах відкритих кордонів та відтоку робочого капіталу за кордон, яке знижує нашу конкурентоздатність. Зниження навантаження на фонд оплати і детінізація звучать просто, але це цілий комплекс реформ зокрема, зменшення витратної частини бюджету", - сказав Шемяткін.

За словами уповноваженого представника кандидата Юлії Тимошенко Віталія Ломаковича, основне питання полягає не в рівні податків, а в тому, на що спрямовуються кошти платників. При цьому, спікер зауважив, що його кандидат вважає питання високого податкового навантаження дискусійним.

«Ми хочемо почути, яку форму податкової системи бізнес хоче бачити. Розширення бази оподаткування дасть зменшення загального податкового тиску. Звісно непотрібною забувати про фундаментальні домовленості з МВФ, - наголосив він.

Андрій Садовий висловив переконання про необхідність подальшого зниження навантаження на фонд оплати праці.

"Я вважаю, що податковий прес потрібно суттєво зменшувати. Якщо ми цього не зробимо, то економіка не злетить", - наголосив він.

В рамках форуму Андрій Садовий публічно заявив  пропідтримку всіх топ-10 ініціатив бізнесу.
У свою чергу, партнер компанії Arzinger, член ради директорів Спілки українських підприємців Тімур Бондарєв під час форуму "Відповідальний діалог бізнесу та політиків" обговорив з кандидатами на посаду Президента України важливість зміни трудового законодавства як однієї з ініціатив бізнесу.

"Ми працюємо навколо топ-10 пріоритетів бізнесу. Одне з питань, яке досить часто турбує підприємців - це питання трудового права. Ми всі розуміємо, що трудове законодавство в Україні дуже застаріле, це атавізм. Трудовий кодекс ми успадкували з радянських часів. І хоча було внесено вже сотні правок, жоден з Президентів України не наважився змінити цей кодекс радикально під сучасні потреби", - наголосив Бондарєв.

Необхідність кардинальної зміни трудового законодавства підтримав кандидат у Президенти України Анатолій Гриценко, та в цілому висловив підтримку ініціатив бізнесу.

"Потрібно прийняти новий трудовий кодекс на десятиріччя, а не до наступних президентських виборів. Десять критеріїв, які були сформовані бізнесом, зводяться до одного: потрібні швидкі рішучі зміни, навіть якщо вони можуть зменшити рейтинги. Ми поділяємо ті критерії і підходи, які сьогодні запропонували підприємці", - наголосив Гриценко.

Під час «Відповідального діалогу бізнесу та політиків» генеральний директор «Інтертоп Україна», голова комітету з роздрібної торгівлі Спілки українських підприємців Сергій Бадрітдінов наголосив на важливості запуску paper-free технологій.

"У бізнесу є ініціатива щодо запровадження безпаперових технологій. Зараз ми носимо папірці з відомства до відомства на підписи. Коли ми співпрацюємо з державними органами, вони завжди вимагають довідки. І навіть якщо інформація в реєстрах вже є, обов’язково потрібно її надати у паперовому вигляді", - сказав спікер.

У свою чергу, уповноважений представник кандидата у Президенти Володимира Зеленського - Олександр Данилюк розповів про тенденції реалізації ініціативи.

"Насправді вимагати інформацію, яка вже міститься в реєстрах, законодавчо заборонено з 2014 року. Це просто не працює. Тож крім законів, потрібно змінювати процедури, а для цього мають працювати люди, які налаштовані на зміни. Я повністю підтримую впровадження безпаперових технологій", - сказав Данилюк.

Спілка українських підприємців вдячна кандидатам за готовність до відкритого діалогу та співпраці заради побудови якісного економічного майбутнього для України. Ми почули публічну підтримку і пересвідчилися у готовності кандидатів реалізувати ініціативи бізнесу. Ми хочемо обирати того, хто розуміє, що економіку формує бізнес, який сплачує податки, створює нові підприємства та робочі місця.
Спілка наголошує, що дискусія матиме продовження і напередодні парламентських виборів, адже підприємцям небайдуже економічне майбутнє країни і вони готові працювати над сприятливими умовами ведення бізнесу для економічного розвитку.


 

Ще новини