Комітет  з розвитку небанківського фінсектору СУП працює над вдосконаленням законодавства у сфері страхування життя
Комітет з розвитку небанківського фінсектору СУП працює над вдосконаленням законодавства у сфері страхування життя
22 березня 2019

Перше у 2019 році засідання Комітету з розвитку небанківського фінансового сектору пройшло активно та плідно, адже його учасникам вдалося напрацювати одразу кілька законодавчих ініціатив. Крім того, до складу Комітету увійшов новий учасник - ним стала компанія «Пост Фінанс».

В рамках засідання відбулася дискусія навколо необхідності зменшення норми мінімального розміру власного капіталу для отримання ліцензії на здійснення валютних операцій у сфері страхування життя. З відповідною ініціативою виступив співголова Комітету Віталій Коваленко, пояснюючи важливість змін урахуванням реальних можливостей учасників ринку та встановленням рівних умов ведення бізнесу. Учасники одноголосно вирішили подати ініціативу про внесення змін до законодавства.

- Крім того, вдалося поговорити про запровадження можливості для компаній зі страхування життя використовувати сучасні методи продажу своїх продуктів та спрощення формальностей при ідентифікації та верифікації клієнта. Після обговорень спільним рішенням було визначено, що страхові компанії мають представити свою позицію в листі і подати ініціативу про внесення змін до закону.

- Учасники також вирішили подати свої пропозиції щодо скасування розпорядження Нацкомфінпослуг від 7 червня 2018 року № 850 «Про затвердження положення про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика», а також про запровадження субординованого боргу між фінансовими компаніями.

- Насамкінець Комітет обговорив стан розгляду проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» №2413а». Учасники дійшли висновку, що у разі прийняття закону фінансові компанії позбудуться можливості надавати кредити, що негативно вплине на весь фін ринок України.

Ще новини