СУП зустрілася з радником Президента України
СУП зустрілася з радником Президента України
05 червня 2019

Радник президента Олег Устенко заявив про відновлення обговорення ідеї податку на виведений капітал (ПнВК).

"Країна дійсно повинна здійснити прорив. Окремі елементи реформ не дають проривів. Але кожен з них може слугувати цеглинкою для нього. Податок на виведений капітал був частиною виборчої кампанії практично всіх кандидатів в президенти, в тому числі і Зеленського. Тому немає нічого дивного, що ми повинні були ініціювати це обговорення ", - сказав Устенко в коментарі агентству" Інтерфакс-Україна" за підсумками зустрічі з керівництвом Спілки українських підприємців (СУП) 3 червня.

Він нагадав, що представники СУП є авторами законопроекту про ПнВК.
При цьому Устенко зазначив, що наступний етап обговорення відбудеться в червні, до нього будуть залучені інші бізнес-асоціації та експертне співтовариство.
На думку Устенка, компенсатори вимагають детальних розрахунків, зокрема, на який період буде потрібно фінансування тимчасових втрат бюджету через заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

"Якщо це виявиться незначним, наприклад, близько півроку, то особливих проблем не повинно виникнути. Якщо більш тривалим, потрібно буде вирішувати питання компенсаторів. Але в цілому міжнародний досвід свідчить, що це позитивні зміни. У мене немає причин припустити, що це негативно для України", - зазначив Устенко.

У свою чергу бізнес-асоціація вважає найбільш ефективним компенсатором авансову сплату ПнВК в розмірі 50% від суми податкових зобов'язань з податку на прибуток за 2019 рік, зазначила в.о. виконавчого директора СУП Тетяна Паламарчук.

"У випадку його невикористання в 2020-м, авансовий платіж буде врахований для цілей сплати податкових зобов'язань по ПнВК в наступні роки", - пояснила Паламарчук, підкресливши, що НнВК залишається пріоритетним для СУП.

За словами Устенка, обговорюється можливість заміни податку на прибуток ПнВК в 2020 році.

"Однак я припускаю, що серйозними лобістами проти цього рішення можуть стати, наприклад, аудиторські компанії - для них скоротиться обсяг ринку. На перспективу вони повинні будуть розширювати напрями своєї роботи до бізнес-консалтингу. Також проти такого рішення будуть ті, хто заробляють на консультаціях з мінімізації податку на прибуток, власники акцій державних позик і брокери, які їм допомагають. Крім цього, частина чиновників, в тому числі - Міністерство фінансів може висловлюватися активно проти. Припускаю, що проти будуть якісь бізнес-асоціації. Опір може бути колосальним, тому важливі розрахунки", - сказав він.

За матеріалами видання "Інтерфакс-Україна": https://interfax.com.ua/news/economic/591565.html

Ще новини