Перший семінар та партнерський хаб проекту з підвищення привабливості ОТГ для бізнесу проведено
Перший семінар та партнерський хаб проекту з підвищення привабливості ОТГ для бізнесу проведено
06 червня 2019

5 червня стартував новий етап спільного проекту СУП та Програми «U-LEAD з Європою», що фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Перший семінар для голів ОТГ із залученням  бізнесу відбувся в Києві для громад Житомирської, Київської та Хмельницької областей. Експерти-фасилітатори ділилися з головами ОТГ, чому підприємці не відкривають бізнес в громадах та які кроки необхідно зробити головам на місцях, щоб залучити їх для економічного розвитку громади (за результатами опитування підприємців-членів СУП).

Головний міф, з яким головам ОТГ після семінару вдалося попрощатися, це - необхідність залучення великого інвестора. Натомість чудовим стратегічним рішенням буде побудова внутрішнього бізнес-середовища: підтримка наявних підприємств та сприяння створенню нових. Адже місцеві підприємці і є тими ж інвесторами.

Експерт-фасилітатор семінару, членкиня Ради директорів СУП, власниця Zabugor.com Юлія Алєксєєва акцентувала увагу голів на трьох ключових потребах бізнесу від місцевої влади – безпека, прозорість та розвиток.

«Щоб зацікавити підприємців почати бізнес саме у вашій громаді, ваша ОТГ повинна мати стратегію, людей, маркетинг, фінанси, виробництво, кваліфікацію і якість, а також розширюватися. Так, бізнес постійно росте, цього ж очікує і від громади – його не повинно ніщо гальмувати», - зазначила Юлія.


Роль голови в ОТГ – це роль менеджера. Це людина, яка повинна мислити категоріями менеджера, а не держслужбовця. Тож детально зупинилися на питаннях, як розробити стратегію, створити ефективні інституції підтримки бізнесу, де шукати фінансові ресурси, як будувати регуляторну політику та комунікацію (результати опитування бізнесу показали, що зустрічі із владою були неефективними у 70% респондентів).

«Я спостерігаю, що ОТГ концентруються на «полюванні» за грантами. Це надзвичайно довга і зазвичай безуспішна робота. Краще витрачайте цей час на взаємодію з місцевим бізнесом», - порадив головам ОТГ Бенедикт Геррманн, перший секретар Представництва Європейського Союзу в Україні.

Результати опитування СУП свідчать, що 59% респондентів, які не ведуть свою господарську діяльність в ОТГ вважають їх забюрократизованими. Однак відсоток тих, хто веде бізнес в громадах, і називає забюрократизованість перешкодою для розвитку набагато менший.

«Доведіть підприємцям, що ви не забюрократизовані – і вони вестимуть свою діяльність у вас», - резюмував експерт з місцевого розвитку Програми «U-LEAD з Європою» Дмитро Корбут.

Після семінару від експертів проекту до голів ОТГ приєдналися і підприємці СУП, які запропонували свої бізнес-ідеї для ОТГ в рамках дослідження проекту. Тож завданням «U-LEAD з Європою» та СУП стало налагодження комунікації між сторонами. У форматі speed dating підприємці презентували свої ідеї головам ОТГ та деталізували, що першочергово необхідно для їхнього запуску. Результати такого партнерського хабу показали, що кілька учасників готові продовжувати комунікацію та планувати наступні кроки для реалізації проектів.

Сподіваємося, що результати семінарів та хабів не забаряться і ми спостерігатимемо співпрацю бізнесу та ОТГ для реалізацією бізнес-проектів.
Наступний семінар для ОТГ та партнерський хаб бізнесу і місцевих громад відбудеться у Черкасах 12 червня.

Ще новини