Члени СУП зустрілися з Президентом України Володимиром Зеленським
Члени СУП зустрілися з Президентом України Володимиром Зеленським
21 червня 2019

20 червня відбулася перша офіційна зустріч бізнесу з Президентом України Володимиром Зеленським.
Глава держави розпочав захід з позитивної новини для усього бізнес-середовища: скасована низка указів, які містять корупційну складову і шкодили розвитку бізнесу. Зокрема, втратили чинність укази про п’ятикратні штрафи за порушення норм з регулювання обігу готівки №436 та встановлення вартості нотаріальних послуг №762/98, на необхідності відміни яких наполягав СУП.

«Я обіцяв менше держави в економіці і перші кроки для цього уже зроблені. Роль держави на найближчі п’ять років: не заважати бізнесу працювати, побудувати для нього інфраструктуру, сфокусуватися на освіті, науці та технологіях», - наголосив Володимир Зеленський.

Під час зустрічі президент СУП В’ячеслав Климов наголосив на найбільш очікуваній реформі для українських підприємців - заміна податку на прибуток податком на виведений капітал.

«Коли ми говоримо про іноземні інвестиції, то забуваємо про фінансовий потенціал українських підприємців. Його потрібно звільнити, і ми бачимо одним із таких інструментів податок на виведений капітал – реформу, яку підтримали 88 бізнес-асоціацій малого і середнього бізнесу з усієї України. Наразі ми маємо редакцію законопроекту, де автори змогли ліквідувати усі можливі механізми для зловживань.
Ми готові до кінця відстоювати цю ініціативу і переконані, що разом зможемо її виконати, адже це і політична обіцянка Президента України», - зазначив він.

Крім того, В’ячеслав Климов звернув увагу на інші економічні реформи, які ініціює СУП:

1.Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.
Розрахунки експертів свідчать, що майже 90% від всіх надходжень по сплаті ЄСВ відбувається із зарплат у розмірі до 10 тисяч гривень. Більш високі зарплати досі перебувають у тіні через високе оподаткування доходів.

«Об’єми тіньових зарплат сьогодні є результатом занадто фіскалізованого підходу. Зниження ставки ЄСВ, яке відбулося кілька років назад, має продовжитися», - наголосив В’ячеслав Климов.

2. Створення єдиного органу з розслідування фінансових злочинів, що передбачає демілітаризацію правоохоронних органів у відношеннях з бізнесом.

3. Прийняття законодавчих ініціатив для кардинального ривка у рейтингу Doing Business, в тому числі, запровадження ринку підключень та встановлення єдиної процедури приєднання до електромереж, а також запуск авторизованих економічних операторів.

4. Запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

5. Сучасне трудове законодавство.

В’ячеслав Климов наголосив, що ринок праці в Україні сьогодні знаходиться  під великим тиском через виїзд працездатного населення. За його словами, український бізнес вже сьогодні бореться з цією проблемою, інвестуючи кошти у навчання та покращення умов праці.

Важливо підкреслити, що більшість економічних ініціатив СУП співпадає з програмою Президента України. Залишається лише продовжити працювати над їхньою реалізацією.
Підприємці у залі також мали можливість задати Президенту України запитання, які їх турбують. Переважно увага бізнесу була прикута до питань боротьби з тіньовим ринком та контрабандою, над яким очільник держави пообіцяв працювати.

Сьогодні Спілка українських підприємців продовжує відстоювати важливі реформи, що є складовими «ТОП-10 вимог бізнесу до влади». Глава держави та його команда уже заявили про підтримку частини ініціатив СУП. Дякуємо за відкритий діалог на рівних та продуктивну дискусію! Сподіваємося, ця зустріч покладе початок активній взаємодії влади та українських підприємців заради позитивних змін у бізнес-кліматі та економіці країни!

Ще новини