СУП виступає за створення єдиного органу фінансових розслідувань з суто аналітичними функціями
СУП виступає за створення єдиного органу фінансових розслідувань з суто аналітичними функціями
30 липня 2019

Спілка українських підприємців пропонує Національній раді з питань антикорупційної політики підтримати ініціативу оптимізації системи кримінальної юстиції у сфері протидії економічній злочинності, усунення дублювання функцій правоохоронних органів та створення єдиного аналітичного органу з чітко визначеними повноваженнями й підслідністю щодо розслідування злочинів у економічній, фінансовій та податковій сферах.

Ця ініціатива адвокатується бізнес-асоціаціями вже понад два роки, проте так і не була втілена у життя. На думку учасників СУП, новий орган повинен мати:
1) Дієві механізми громадського контролю (бізнес-асоціацій, міжнародних експертів) при обранні, виконанні службових обов’язків та звільненні працівників органу; 
2) Встановлені чіткі строки (максимальний строк – 6 місяців) для завершення всіх відкритих податковою міліцією (а також підрозділами з протидії економічним злочинам у Службі безпеки України та Національній поліції України) кримінальних проваджень та/або передачі їх новому органу; 
3) Суто аналітичні функції без підрозділів фізичного захисту.

Припинення повноважень щодо розслідування економічних злочинів силовими органами та перехід до аналітичного підходу нового органу буде сприяти зниженню рівня корупції.
У свою чергу, СУП виступає з ініціативою створити робочу групу для напрацювання відповідного проекту закону з долученням всіх зацікавлених сторін, експертів та представників бізнес-середовища. Спілка підтверджує свою готовність брати участь на всіх етапах розробки, обговорення і прийняття проекту закону.

Ще новини