СУП вітає запровадження єдиного рахунку для сплати податків
СУП вітає запровадження єдиного рахунку для сплати податків
08 жовтня 2019

На початку жовтня Парламент підтримав у другому читанні два законопроекти про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів та ЄСВ (законопроекти №1049 та 1051).
Так, відтепер через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, єдиний податок та рентну плату. Для ПДВ та акцизу і надалі існуватимуть спеціальні рахунки.

Відкриття єдиного рахунку є добровільним для платника податку. Для його відкриття платникам необхідно направити відповідне повідомлення через свій Електронний кабінет до Державної податкової служби, яка передасть дані про платника у Держказначейство.
Законопроекти суттєво спростять процедуру сплати податкових платежів, для окремих галузей не обійшлося без "зради".

З порушенням вимог частини першої статті 116 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» було внесено поправку №8 до законопроекту №1049. Ця поправка пропонує позбавити підприємства права самостійно визначати ціни на тютюнові вироби і ввести примусовий порядок розподілу доходів від реалізації тютюнових виробів між учасниками ринку. Частки доходу, які мають належати тим чи іншим підприємствам передбачається прямо закріпити рішенням Верховної Ради України. За таких умов, виробництво сигарет в Україні стає економічно невиправданим.
СУП звернулася офіційним листом до Президента, Голови ВРУ та Прем’єр-міністра з метою посилити дотримання вимог законів України та недопускати обмеження конкуренції на ринку тютюнових виробів.

Ще новини