Підписано «Стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування»
Підписано «Стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування»

26 січня Спілка українських підприємців взяла участь у зустрічі Офісу Генерального прокурора та Ради бізнес-омбудсмена з провідними бізнес-асоціаціями.

Під час заходу генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала документ, який врегульовує відповідальність прокуратури — «Стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування». Це рекомендації для прокурорів при виконанні завдань та дотриманні загальних засад кримінального провадження. Вони стосуються, зокрема, таких тем:
- Забезпечення законності початку досудового розслідування;
- Особисте проведення прокурором слідчих і процесуальних дій;
- Дотримання прав потерпілого;
- Забезпечення законності проведення обшуку, накладення арешту на майно, зберігання речових доказів, проведення негласних слідчих дій;
- Забезпечення права на свободу, особисту недоторканність та захист тощо.

Під час зустрічі Президент СУП Вячеслав Климов наголосив: «На початок 2021 року було відкрито понад 1,2 млн кримінальних проваджень, і за 2021 рік ця цифра зросла на 321 тис. Сподіваємося, що завдяки підписанню цих Стандартів вдасться полагодити систему, яка продукує такі масштабні цифри. Адже в більшості випадків такі провадження навіть не доходять до суду, тому що головною проблемою є штучна криміналізація господарських справ чи якихось спорів між бізнесами. Ми вітаємо підписання цих Стандартів та спроби їх імплементувати».

Нагадаємо, що саме Спілка українських підприємців була ініціатором введення єдиних і зрозумілих стандартів процедури розслідування кримінальних проваджень правоохоронними органами. СУП брала участь у розробці стандартів діяльності у сфері захисту інвестицій. Відповідні стандарти почали розроблятися за активної участі Спілки ще у 2020 році, і ось, через майже півтора року роботи вони нарешті офіційно узгоджені та підписані.

Сподіваємося, що попри те, що Стандарти мають рекомендаційний характер, вони дозволять оцінити якість роботи прокурорів, впровадити як мінімум їхню дисциплінарну відповідальність та не допустити незаконне втручання прокуратури та органів досудового розслідування у господарську та інвестиційну діяльність.

Ще новини