Відбулася зустріч СУП із Першим-віце-прем’єром, Міністром економіки Юлією Свириденко
Відбулася зустріч СУП із Першим-віце-прем’єром, Міністром економіки Юлією Свириденко
02 червня 2022

Спілка українських підприємців провела зустріч із Першим-віце-прем’єром, Міністром економіки Юлією Свириденко.
СУП висловлює вдячність Міністерству економіки за активну співпрацю з бізнесом з перших моментів війни, особливо з питань релокації, швидкого включення товарів до переліку критичного імпорту, надання чітких роз’яснень щодо підприємництва в умовах воєнного стану. Однак за три місяці накопичився запит бізнесу на прозору комунікацію від влади; підприємці хочуть розуміти, що країна бере курс на ліберальну економіку.

Під час зустрічі вдалося обговорити нагальні питання економічної політики в умовах війни, зокрема:
- Як буде відбуватися післявоєнне відновлення. Основний напрямок — на дерегуляцію. Міністр запевнила, що оскільки потрібно повернути людей на робочі місця, які були створені до війни, в уряду немає задачі збільшувати податки; натомість є навпаки — ініціатива з покращення умов ведення бізнесу, зокрема потреба прибрати перевірки, щоб бізнес просто мав змогу працювати.
- Скасування постанови № 153 “Про перелік товарів критичного імпорту”, яке відбудеться найближчим часом. Тобто повернеться можливість здійснення транскордонних валютних платежів за операції з імпорту всіх товарів та послуг. Свого часу постанова була необхідним рішенням, однак наразі є сенс зняти ці обмеження для стабілізації ситуації.
- Питання бронювання військовозобов’язаних та їх виїзду за кордон з робочих питань. Наразі ці 2 аспекти планується розділити та проробити окремі механізми для покращення регулювання цього процесу. Після зустрічі Спілка направила лист зі своїми пропозиціями бачення цього механізму, і готова включитися в напрацювання спільних ідей разом із Міністерством.
- Автоматизація процесів. Учасники СУП поділилися своїм баченням автоматизації: електронна взаємодія банківських установ з Кабінетом платника податків, отримання довідок про відсутність заборгованості онлайн, впровадження е-контрактів для публічних закупівель, електронний облік всіх перевірок бізнесу тощо. За повідомленням Міністерства, з автоматизації найближчим часом є плани впровадити електронну систему для бронювання співробітників.
- Збереження доступності українського бізнесу до ринків країн G7 та ЄС.
- Збільшення терміну розрахунків за ЗЕД операціями: це питання є особливо важливим для бізнесу, адже за 90 днів, передбачених для виплат, наразі неможливо провести всі операції. Зокрема, бізнес має справу з сировиною, яка довго виготовляється та доставляється, і багато оплат затримуються та штрафується. Тож бізнес наголошує на необхідності вирішити це питання, адже умови вчасних розрахунків масово не виконуються з об’єктивних причин.

Сподіваємося, що ця зустріч активізує процес взаємодії бізнесу та влади в процесі відновлення економіки України.

Представники СУП готові й надалі брати участь в обговоренні питань, важливих для злагодженої роботи бізнесу в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення.

Ще новини