.jpg)
Податкова реформа та обшуки бізнесу: зустріч з Ростиславом Шурмою
Сьогодні Спілка українських підприємців провела зустріч з Ростиславом Шурмою, заступником керівника Офісу Президента України.
Озвучили та обговорили такі питання:
• Неприпустимість “маски-шоу”, які паралізують роботу бізнесу, та системне усунення цієї проблеми. Зокрема обговорили вчорашні гучні обшуки в MacPaw — Ростислав Шурма зазначив, що в Офісі Президента вже розглядають цей випадок. Проблема даного конкретного кейсу також полягає в тому, що в Україні діє непрозора процедура зміни цільового призначення землі, вирішити яку має законопроєкт №8178-1 про спрощення процедури зміни цільового призначення земельних ділянок — він має бути розглянутий ВРУ найближчим часом.
• Корупцію в контролюючих і правоохоронних органах, зокрема в податковій і на митниці, яка також призводить до блокування роботи бізнесу.
• Масове блокування податкових накладних - проблема, яка на контролі в Офісі Президента. І за словами Ростислава Шурми, найближчим часом ДПС чекають кадрові зміни.
• Довгостроковий доступ українського бізнесу до міжнародних ринків.
• Найбільше зосередилися на обговорені податкової реформи. Бізнес її дуже чекає і вимагає, щоб вона була спрямована на зниження податкових ставок і запровадження механізмів, які приберуть корупцію в податкових органах.
Ростислав окреслив ключові принципи цієї податкової реформи, які зараз готує уряд:
— Конкурентність податкового поля з іншими країнами — мова йде про зниження ПДВ до 10%, податку на прибуток до 10%;
— Обіцяне зменшення оподаткуванням виплати зарплати (можливість зменшення податкової складової зарплати з 41% до 15%);
— Разом з цим буде підвищення акцизів, ренти та екологічних податків;
— Україна має право на виключення з загальносвітових стандартів податкових ставок мінімум на 7-10 років під час реконструкції;
— До кінця війни планується впровадження військового транзакційного податку на рівні 1-2% для покриття прямих військових витрат, які складають понад 120-130 млрд;
— На превеликий жаль, в цій реформі не передбачається впровадження податку на виведений капітал для всіх компаній. Втім СУП продовжує наполягати на необхідності заміни податку на прибуток податком на виведений капітал.
— Спрощена система оподаткування для ФОПів збережеться, однак будуть обмеження готівкових розрахунків.
Спілка готова долучатися до більш детального обговорення кожного пункту.
Дякуємо Ростиславу за плідну зустріч, а учасникам СУП, які долучилися до події, за активну дискусію.
Ще новини
Пiдписатися на розсилку
Поданням цієї заявки ви підтверджуєте готовність сплатити членський внесок протягом 20-ти календарних днів з дати прийняття Радою директорів вашої кандидатури у члени Спілки
Сервер не відповідає, спробуйте пізніше!
Відправлено!
Вітаємо, Ваша заявка прийнята та буде розглянута протягом тижня!
Ми обов'язково з Вами зв'яжемось.
Дякуємо за вашу готовність працювати над змінами бізнес-клімату в країні! Координатор комітетів СУП найближчим часом зв’яжеться з вами та надасть детальну інформацію про роботу і найближчі засідання обраного вами комітету.
Приєднатися до нас
Річний (фактичний рік) членський внесок залежить від
розміру вашого бізнесу, але не впливає на якість наданих послуг від СУП.
Додатковий разовий вступний внесок для всіх категорій бізнесу – 3000 грн.
Визначення типу членства