В рамках проєкту СУП «Україна після перемоги» розпочалося обговорення економічних політик
В рамках проєкту СУП «Україна після перемоги» розпочалося обговорення економічних політик
23 травня 2023


Проєкт стартував у березні і вже залучив широке коло експертів у різних галузях. У результаті проєкту у експертному колі провідних економістів та бізнес-спільнот має бути розроблено готовий до використання документ  «Україна після перемоги. Бачення України 2030. Економічна політика» з концепціями ключових законопроєктів та нормативних актів, який допоможе органам законодавчої та виконавчої влади сформувати курс розвитку економіки країни на найближчі 8 років.

Спілка українських підприємців взяла на себе відповідальність за економічні політики. Провідні експертно-аналітичні центри розробляють пропозиції щодо політик у різних сферах (включаючи податки й бюджет, державне регулювання, інфраструктуру та землю, державну власність,  запобігання монополізму тощо), які обговорюються з широким колом громадських організацій та бізнес-об’єднань. На виході мають бути документи щодо публічних політик (policy papers), придатні для втілення задля відновлення та модернізації української економіки.«Україна неодноразово мала перед собою відкриті вікна можливостей, якими можна було скористатися, щоб змінити державу і вивести її на новий рівень. На жаль, здебільшого ми ці можливості втрачали, бо були неготові. Наш проєкт існує для того, щоб цього разу ми були готові», - говорить керівник ініціативи Валерій Пекар.

Темою зустрічі 23 травня стала політика у сфері державної власності. В змішаному форматі присутні офлайн та глядачі в Zoom, серед інших, шукали відповіді на запитання:

- Чи має держава володіти великими підприємствами?
- Чому українці часто негативно ставляться до приватизації?
- Як має функціонувати система освіти?
-  Що має робити влада для збільшення обізнаності громадянського суспільства щодо власної ролі?

«Встановлення чітких і справедливих правил гри, за якими система далі житиме самостійно», - так окреслив Валерій Пекар взаємодію держави і бізнесу.

Завтра, 24 травня, темою зустрічі стане монетарна політика та політика у сфері регулювання фінансового сектору.Організація обговорення стала можливою завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Ця програма підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП), з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі. 

Думки експертів не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки
 

Ще новини