Завершився другий день публічних обговорень економічних політик проєкту "Україна після перемоги"
Завершився другий день публічних обговорень економічних політик проєкту "Україна після перемоги"
24 травня 2023

Завершився другий день публічних обговорень економічних політик, які під керівництвом підприємця, громадського діяча та координатора сектору економічних політик Валерія Пекаря розробляють фахівці провідних експертно-аналітичних центрів країни в межах проекту СУП «Україна після перемоги. Формування економічної політики післявоєнної України».Тема сьогоднішнього обговорення – монетарна політика та політика у сфері регулювання фінансового сектору. У доповіді керівника Центру економічної стратегії Гліба Вишлінського, який є лідером розробки документу по бюджетній політиці та державному сектору, та його колеги Максима Самойлюка йшлося про те, що передумовою повернення до довоєнних практик регулювання фінансового сектору є стабілізація макроекономічної ситуації та зменшення воєнних ризиків. Також експерти зазначили, що в контексті війни, коли власні надходження до бюджету витрачаються на фінансування армії, а інші видатки фінансуються за рахунок іноземної фінансової допомоги, є потреба у виваженій бюджетній політиці, спрямованій на фінансування найперше оборони. Разом з цим податкова політика має створювати правильні стимули та рівні умови для бізнесу.

Доповідь про стан справ у фінансовому секторі дала поштовх для діалогу щодо того, якою має бути політика регулювання в майбутньому.

В обговоренні взяли участь експерти Центру економічної стратегії, зокрема Гліб Вишлінський та Максим Самойлюк, а також Ярослав Железняк, перший заступник голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, політик, громадський діяч, кандидат економічних наук Сергій Москвін, який представляв ГС «Українське об’єднання ринків капіталу», Ростислав Лукач, експерт з інвестицій та цінних паперів, Андрій Длігач, футуролог, голова Advanter Group, Лариса Старікова, керівник аналітичного центру Аграрного союзу України та інші.Наступне публічне обговорення економічних політик пройде 25 травня. Тема зустрічі – людський капітал.

*Організація обговорення стала можливою завдяки підтримці Програма USAID - US Agency for International Development «Конкурентоспроможна економіка України». Ця програма підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП), з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.

Думки експертів не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Ще новини