Людський капітал - імпортувати, утримувати чи повертати?  В офісі СУП відбувся третій день обговорення економічних політик
Людський капітал - імпортувати, утримувати чи повертати? В офісі СУП відбувся третій день обговорення економічних політик
25 травня 2023Третій день публічних обговорень економічних політик розпочався з виступу Андрія Длігача, футуролога, голови Advanter Group та лідера розробки документу з людського капіталу.

Обговорювали, на яких засадах має ґрунтуватися державна політика у сфері людського капіталу вже зараз, щоб після перемоги країна могла відновитись та розвиватись. Економічний розвиток напряму корелюється з розвитком людського капіталу тому вже сьогодні потрібно окреслити ключові демографічні, культурні, освітні, соціальні проблеми і знайти шляхи їх вирішення.

Протягом 4-годинного обговорення експерти під економічним кутом розглядали питання розвитку людського капіталу, зокрема його основних компонентів: освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної та демографічної політик.Обговорення третього дня точилися навколо таких тем:

- Кого ми готові вважати українцями: безпосередньо громадян, які проживають в країні, чи також тих, хто проживає за її межами?
- Чи ми будуємо відкритого типу державу, чи закритого? Чи готове наше суспільство до приїзду іноземців?
- Як на законодавчому та виконавчому рівнях забезпечити інтеграцію різних верств населення у соціальне та політично активне життя країни?
- Яке ключове завдання України: імпортувати, утримувати чи повертати людський капітал?
- Що має бути пріоритетом у сфері охорони здоров’я: запобігання і попередження хвороб, чи їх лікування?
- Яка роль держави в культурній політиці: вона арбітр, учасник чи замовник?Наступні публічні обговорення економічних політик в межах проєкту СУП «Україна після перемоги. Формування економічної політики післявоєнної України» відбудуться вже у червні.

*Організація обговорення стала можливою завдяки підтримці Програма USAID - US Agency for International Development «Конкурентоспроможна економіка України». Ця програма підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП), з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.

Думки експертів не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

 

 

Ще новини