23 вересня відбулося перше засідання новоствореного Комітету житлово-комунального господарства та енергозбереження СУП. Головою засідання обрано Президента Фонду розвитку та інновацій ЖКГ Євгенію Дубінську.
Навіщо було створено Комітет?
- Законодавча база в сфері ЖКГ недосконала та непрофесійна
- Понад 60% інженерних мереж та конструктивів будинків потребують реконструкції та заміни
- Залучення інвестицій неможливе за законодавчих обмежень
- Відсутній інститут ефективного власника житла
- Не передбачено участь управителів житловим фондом у державних програмах енергозбереження
- Борги мешканців за комуналку понад 55 млрд.грн. і продовжують зростати
- Ринок послуг управління житлом не розвинений і не має чіткого законодавчого регулювання, через що виникає маса проблем
Учасники визначили ключові напрямки роботи Комітету:
- Розвиток ринку житлово-комунального господарства та енергозбереження.
- Створення конкурентного середовища з метою розвитку бізнесу у даному напрямку.
- Робота із законодавством з метою модернізації та інформатизації.
- Формування відповідальних управителів житла і мешканців-споживачів послуг.
- Відкритість та прозорість у взаємовідносинах між суб’єктами вказаних галузей: від споживача та управителя до органів законодавчої та виконавчої влади.
Бажаємо новоствореному Комітету та його очільниці успіхів на шляху реалізації реформ у сфері житловово-комунального господарства!