5 листопада під час засідання учасники Підкомітету з питань ЕДО та електронних довірчих послуг Комітету з ІКТ СУП обговорили ключові успіхи 2020 року та визначили Стратегію розвитку на 2021.
Голова Комітету Олександр Вернигора розповів про досягнення Підкомітету:
1) Взяли участь у розробці законопроєкту №2655 про хмарні послуги, який регулює публічні закупівлі хмарних сервісів в Україні. Законопроєкт вже прийнято у першому читанні.
Прийняття законопроєкту матиме важливі наслідки для сфери публічних закупівель:
– створення для провайдерів хмарних сервісів умов, що не поступатимуться умовам для постачальників фізичного комп’ютерного обладнання;
– економія бюджетних коштів за рахунок пріоритетності більш гнучних хмарних рішень.
2) Розробили законопроєкт щодо використання актів в електронні формі, який ухвалив Парламент.
3) Проведено п’ять вебінарів на тему розвитку цифрового бізнесу (1000 учасників).
Які плани з розвитку визначив Підкомітет на наступний рік?
- Розвиток електронних довірчих послуг
- Розвиток електронної ідентифікації
- Цифрова грамотність бізнесу і ключових співробітників
- Популяризація електронного документообороту
- Підвищення ефективності бізнесу за рахунок автоматизації
- Підвищення рівня цифрової безпеки бізнесу
Серед ініціатив, над якими планує працювати Підкомітет:
- Функціонування Центрального державного електронного архіву
- Забезпечення системи взаємодії між різними провайдерами і операторами
- Можливість вчинення нотаріальних дій в електронному вигляді
- Легалізація кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який зберігається у хмарі
- Можливість для отримання Кваліфікованого електронного підпису іноземцями