Захист бізнесу

Спілка українських підприємців виступає на захисті законних прав членів Спілки. Через публічні звернення, участь в робочих групах та зустрічі з керівниками ключових органів влади СУП відстоює право кожного члена на рівні і прозорі умови ведення бізнесу в країні

Сьогодення диктує свої правила, і Спілка українських підприємців не може залишатися осторонь проблем, які найбільше турбують український бізнес. З метою захисту інтересів учасників Спілки від неправомірних дій з боку правоохоронних органів СУП проводить активну діяльність у цьому напрямку.

Зокрема, створено Комітет із захисту бізнесу, члени якого займаються тривалою роботою з вирішення нагальних проблем учасників, що звернулися за допомогою. Представники СУП, а також голова Комітету, керівник Адвокатського бюро «Анастасії Гурської» Анастасія Гурська входить до складу робочих груп при Кабінеті Міністрів України, СБУ і відстоюють права членів СУП на всіх рівнях.

Знаковою подією для Спілки стало підписання меморандуму зі Службою безпеки України про співпрацю в сфері захисту підприємців. Мета меморандуму – забезпечення прозорості діяльності Служби безпеки України та запобігання непропорційності обсягу вжитих процесуальних заходів, порушень порядку проведення обшуків та порушень законних прав суб’єктів підприємництва в Україні. В рамках меморандуму СУП та СБУ проводять регулярні робочі зустрічі з виявлення і вивчення прецедентів порушення законодавства з боку правоохоронних органів щодо українських підприємств.

Окремий напрямок роботи Комітету із захисту бізнесу - захист учасників Спілки від неправомірних дій третіх осіб (рейдерство). Детальне заглиблення в історію справи, офіційні звернення до законодавчих, регуляторних, виконавчих органів, в тому числі Президента та Прем'єр-міністра України, діяльність в спеціальних комісіях та робочих групах приносить позитивний і законний результат.
 
За цими напрямками роботи СУП уже має успішні кейси таких компаній:

Комітет із захисту бізнесу розробив Методичку, яка допоможе підготуватися до обшуків на підприємстві, щоб не потрапити на гачок незнання власних прав. 

Переглянути Методичку

У 2019 році Комітет напрацював також Методичку з рекомендаціями для підприємців при перевірках Державної служби України з питань праці.
Переглянути Методичку

У 2019 році також запущено «гарячу лінію» SUPport  - первинну юридичну допомогу для членів СУП. 7 днів на тиждень правові консультанти відповідають на запитання учасників та дають оперативні рекомендації у випадках обшуків, перевірок, інспекційних відвідувань, спроб рейдерських захоплень та інших форс-мажорних обставин.

Як працює «гаряча лінія»?
Спеціалісти дають чіткий алгоритм дій для власників та працівників компанії та у разі необхідності спрямовують запит Комітету із захисту бізнесу СУП. Також фахівці відповідають на супутні запитання підприємців.

У рамках проекту SUPport забезпечується: 
- Миттєве реагування на телефонні дзвінки учасників Спілки у зв’язку з перевірками, інспекційними відвідуваннями, діями в межах досудових розслідувань;
- Створення базового захисту учасників СУП від зловживань чиновників за допомогою кваліфікованих правових консультацій;
- Безпосереднє запобігання випадкам порушень прав та законних інтересів учасників.

НОМЕР ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ: 067 00 535 00
До реалізації сервісу SUPport залучені фахівці юридичних компаній – учасників СУП: «Паляничко та партнери», «Правое дело», «Августум».

Новини розділу