СУП зустрілася із першим заступником Голови СБУ Іваном Бакановим
СУП зустрілася із першим заступником Голови СБУ Іваном Бакановим
09 червня 2019

7 червня керівництво СУП зустрілося із першим заступником Голови СБУ Іваном Бакановим.
Говорили про очікування бізнесу та якість діалогу Служби з бізнес-спільнотою.

Як свідчить статистика Офісу бізнес-омбудсмена та результати опитування СУП, скарги бізнесу на працівників СБУ зменшилися. Покращити цей показник до нуля бізнес бачить можливим через створення єдиного аналітичного органу, який займатиметься економічними злочинами.

«Це має бути аналітично-інформаційний орган, який повинен виявляти економічні злочини, а не бути фактично силовою структурою з повноваженнями зупиняти роботу бізнесу», - зазначила в.о. виконавчого директора СУП Тетяна Паламарчук.

До того ж, у передвиборчій програмі Президента було зазначено, що «органи правопорядку повинні припинити займатись економічним тиском на бізнес і повернутись до виконання своїх прямих обов’язків із забезпечення безпеки громадян».

Однак, на переконання Івана Баканова, повністю відмовитися СБУ від розслідування економічних злочинів не вдасться:

«Тут важливо не стільки що саме, а якими методами робиться Службою», - підкреслив Іван Баканов.

Перший заступник СБУ зазначив, що уже були проведені зустрічі з органами і службами, які теж займаються економічними злочинами, щоб покращити взаємодію. Тож Баканов запевнив, що замість конкуренції між ними слід очікувати більшої ефективності.

«Коли ми говоримо про реформи і взаємодію між службами, до цього процесу варто залучати «білий» бізнес. Він точно знає, з якими зловживаннями і труднощами йому доводиться мати справу», - акцентував президент СУП В’ячеслав Климов.

СУП також наголосила на необхідності введення персональної відповідальності працівників СБУ за допущені порушення. Адже часто рішення про обшук/виїмку на підприємстві (особливо в регіонах) ініціюється по надуманих підставах, слідчі дії  (обшукові) відбуваються з порушеннями. До того ж, маємо випадки серед членів СУП, коли вилучене майно не повертається добросовісному власнику.

Між СУП та СБУ було укладено Меморандум про співпрацю, в рамках якого сформовано робочу групу для розгляду скарг учасників на дії працівників Служби. У такому порядку ми розглянули скарги 4-х компаній щодо порушень з боку співробітників СБУ. Щоправда, рішення по одній із них досі затягується. Тому під час зустрічі керівництво СУП попросила першого заступника взяти під контроль та активізувати роботу над нею.

У підсумку сторони домовилися про продовження співпраці та діалогу. Тож сподіваємося на підвищення ефективності роботи в рамках обумовленого формату.
 

Ще новини