Комітет із захисту бізнесу СУП обговорив підсумки 2019 та плани на поточний рік
Комітет із захисту бізнесу СУП обговорив підсумки 2019 та плани на поточний рік
24 січня 2020

24 січня відбулося засідання Комітету із захисту бізнесу СУП.

За підсумками 2019 Комітет відстояв інтереси 5 учасників за різними напрямками, серед них:
•«Альтецца трейд» – розблокували податкові накладні компанії та виключили компанію з категорії ризикових платників податків
•ТОВ «Ассистент груп» – розблокували податкові накладні компанії
•«МТІ» – після звернення СУП зі скаргою про можливе упереджене ставлення з боку посадових осіб митного посту, митне оформлення товарів було завершено
•«Гудгрейноіл» – компанія була виключена з переліку ризикових платників податків

Учасники підвели підсумки року та пригадали найбільш значні законодавчі нововведення 2019:
- зміни в ст. 212 ККУ, що суттєво збільшили граничні суми кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків. Відтак усе, що менше 2,881 млн грн - більше не кримінальна відповдальність, а адміністративне правопорушення.
- вилучення ст. 205 ККУ – про фіктивне підприємництво.
- прийняття закону №1009 – не принесло багато з заявлених на етапі проєкту позитивних змін.
Однак передбачено можливість оскаржувати запобіжний засіб у вигляді застави. Також більш детально прописано механізм гарантій невідкладного повернення майна.

Учасники також обговорили плани щодо напрямків роботи Комітету та підтримки законодавчих ініціатив у 2020 році для захисту бізнесу.
Так, 23 січня опубліковано новий порядок по включенню підприємства до ризикових платників податків (Постанова КМУ №1165). Наразі Комітет із захисту бізнесу СУП вже підготував методичні матеріали для представників бізнесу.
А минулоріч СУП у партнерстві підготувала методичку "Перевірка Держпраці на підприємстві: права, обов'язки та правила поведінки".
 

Ще новини