СУП взяла участь у зустрічі  бізнесу з Генпрокурором України  та головою Виконавчого комітету Національної ради реформ
СУП взяла участь у зустрічі бізнесу з Генпрокурором України та головою Виконавчого комітету Національної ради реформ
21 травня 2020

21 травня Спілка українських підприємців взяла участь у зустрічі бізнесу з Генеральним прокурором України Іриною Венедиктовою та головою Виконавчого комітету Національної ради реформ при Президенті України Міхеілом Саакашвілі. До заходу також долучилися колеги з інших бізнес-асоціацій.

На зустрічі говорили про те, що сьогодні найбільше турбує підприємців – вдосконалення роботи правоохоронної системи та зменшення неправомірного втручання в роботу бізнесу.

Виконавчий директор СУП Катерина Глазкова підняла питання про необхідність створення єдиного аналітично-інформаційного органу, який виявлятиме економічні злочини. Зараз цим займається одразу кілька служб, які з різних боків здійснюють тиск на підприємців та в будь-який момент можуть зупинити роботу компанії.

Натомість посадові особи часто не несуть персональної відповідальності за неправомірні дії, в той час, як бізнес у результаті неправомірних втручань несе фінансові та репутаційні збитки. У зв’язку з цим Катерина Глазкова зауважила на ще одній важливій проблемі – необхідності реального покарання чиновників.

Генпрокурор зазначила, що сьогодні існує глобальне завдання – змінити позиціонування ГПУ як карального органу на інституцію, що захищає справедливість та не стоїть на заваді внутрішнім інвестиціям в країну.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політику ВРУ Данило Гетманцев підкреслив, що чергова версія законопроєкту про створення нового органу – через тиждень буде розглядатися на Комітеті.

В рамках зустрічі торкнулися також питання невиконання Податковою службою рішень суду. Генпрокурор погодилася з існуванням проблеми та зазначила, що в ГПУ вже намагаються її вирішити.

Крім того, член Ради директорів Спілки Тімур Бондарев зазначив необхідність оновлення Кримінального процесуального кодексу, частина норм якого є застарілими або ж не виконуються.

Дякуємо очільниці ГПУ Ірини Венедіктовій за готовність до діалогу та увагу до пропозицій українського бізнесу та Міхеілу Саакашвілі за ініціативу проведення зустрічі. Сподіваємося на продовження ефективної взаємодії!

Ще новини