Заява СУП щодо ситуації навколо обшуків на підприємстві «ЕКОНІЯ»
Заява СУП щодо ситуації навколо обшуків на підприємстві «ЕКОНІЯ»
10 липня 2020

Сьогодні на найвищих рівнях обговорюється законопроєкт про появу «інвестиційних нянь», гарантується державна турбота про інвестора. У попередні роки спільно з бізнес-середовищем напрацьовані та ухвалені два Закони, так звані «Маски-шоу стоп», що мають на меті захистити внутрішніх та зовнішніх інвесторів в Україні від неправомірного втручання правоохоронних в діяльність бізнесу. 

Натомість вже втретє відбувається перешкоджання законній діяльності з боку третіх осіб члена нашої Спілки, товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ ПІІ «ЕКОНІЯ», відомого національного виробника питної води та дитячого харчування (ТМ «Малятко», ТМ «Йодо», «Чистий ключ»). 

9 липня 2020 року на виробництві, в офісі підприємства «ЕКОНІЯ», а також за місцем проживання і в автомобілях засновника підприємства та її сім’ї були проведені обшуки із застосуванням так званих «маски-шоу». 
 
В ухвалах про обшук йдеться, що у 2012 році начебто було вчинено шахрайські дії, спрямовані на незаконне визнання банкрутом КПП «Золотоніська меблева фабрика» та здійснення купівлі-продажу майнового комплексу фабрики засновницею підприємства «ЕКОНІЯ» Варагаш І.Ю. Про абсурдність кримінального провадження свідчить те, що договір купівлі-продажу даного майнового комплексу було укладено між КПП «Золотоніська меблева фабрика» та ТОВ ПІІ «Еконія» (на той час носило найменування «Малятко») 12 лютого 2008 року. Тобто ще за чотири роки до дати, коли начебто відбулися «шахрайські дії, спрямовані на здійснення купівлі-продажу майнового комплексу». 
 
Змушені звернути особливу увагу на той факт, що починаючи з 2008 року на підприємстві вже відбулися дві спроби рейдерського захоплення і можливо саме зараз підприємство має справу з третьою. У всіх трьох провадженнях фігурують одні й ті ж самі особи, однак винні досі не понесли відповідальності!
 
«ЕКОНІЯ» є підприємством реального сектору економіки, що створило 200 робочих місць і є основним роботодавцем у м. Золотоноша, та тільки за 2019 рік сплатила понад 13 млн грн податків. Застосування таких крайніх методів як обшук до цього підприємства є надмірним. 
 
Сьогодні ми маємо ситуацію, в якій будь-який інвестор в Україні не може почувати себе у безпеці та спокійно провадити діяльність, створювати нові робочі місця, нарощувати потужності. Наразі ми бачимо, що старі, добре відомі методи «маски-шоу» з обшуками та руйнуванням приватного майна на підприємствах знову повертаються. Тривожність такого сигналу для дійсних та потенційних інвесторів підсилюється тим фактом, що сьогодні Україна, як і увесь світ, переживає економічну кризу. І в той час, як інші країни вкладають багатомілярдні кошти на підтримку своїх економік, борються за збереження робочих місць, Україна має реальний шанс здійснити серйозний “відкат” назад в економічному розвитку через відсутність умов для інвестора та створення штучних перешкод для його повноцінної діяльності.
 
Ми рішуче засуджуємо будь-яке намагання блокувати роботу й розвиток успішних українських компаній. Такі дії несуть негативні наслідки не лише для компанії, а й для іміджу України загалом. Ігнорування закону є неприпустимим.
 
В офіційному зверненні до Президента України, Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ та Голови Виконавчого комітету Національної ради реформ Спілка закликала до якнайшвидшого неупередженого розгляду обставин щодо проведення обшуку у компанії-члена СУП, а також проведення об’єктивного  розслідування у відповідному кримінальному провадженні. У разі виявлення неправомірних дій ми вимагаємо покарання винних. 
 

Заявляємо, що Спілка українських підприємців готова брати участь в захисті прав та інтересів ТОВ ПІІ «ЕКОНІЯ» від незаконного тиску та як незалежний спостерігач буде сповіщати громадське суспільство про подальший розвиток ситуації. 

 

Ще новини