СУП взяв участь у зустрічі Генеральним прокурором України Іриною Венедіктовою
СУП взяв участь у зустрічі Генеральним прокурором України Іриною Венедіктовою
10 вересня 2020

Сьогодні відбулася зустріч представників українського бізнесу з Генеральним прокурором України Іриною Венедіктовою.

В країні кількість «завислих» без рішення кримінальних проваджень перевищує мільйон. Як правило, справи проти бізнесу розслідуються роками і не доходять до суду. Тільки у першому півріччі 2020 року понад половина справ про злочини з так званими економічними ознаками не дійшли до завершення та суду. Ці «розслідування», окрім нанесення приватним підприємствам репутаційних збитків, коштують платникам податків сотні мільйонів гривень. Ці кошти часто марно витрачаються правоохоронцями на діяльність, яка є штучною криміналізацією господарчих конфліктів та тиском на підприємців.  

Під час виступу Президент СУП В’ячеслав Климов наголосив на першочергових змінах, яких сьогодні вимагає український бізнес для захисту українського інвестора:
1. Провести системні зміни у розслідуванні кримінальних проваджень замість індивідуальної боротьби за захист прав окремого інвестора. Необхідно визначити критерії для виявлення кримінальних проваджень в економічній сфері, зареєстрованих і розслідуваних без достатніх підстав або з порушеннями закону. Крім того, Офіс Генпрокурора має викорінити практику штучної криміналізації господарських відносин, реєстрації та розслідування «замовних проваджень».
2. Притягнути до відповідальності посадових осіб органів слідства і прокуратури, винних у допущених порушеннях, передусім у незаконному тиску на підприємців.
3. Забезпечити контроль за розслідуванням справ, які не підлягають припиненню, щоб направити їх до суду в розумні терміни.
4. Прийняти або привести у відповідність до вимог закону і потреб практики відомчі нормативні акти з питань слідства і процесуального керування кримінальними справами.

Учасники зустрічі наголосили, що через системні втручання силових структур в діяльність компаній, українські підприємці визначають правоохоронну систему одним з ключових ризиків для інвестицій та розвитку економіки. Це підтверджують і останні публічні кейси, що стосуються в тому числі, компаній-членів СУП. У свою чергу, Генпрокурор запропонувала бізнес-спільноті спільно працювати над методикою розслідувань, зокрема, що стосується розслідування фіскальних справ. 

За ініціативою Спілки українських підприємців СУП, Американська торговельна палата в Україні, Європейська бізнес асоціація звернулися до Генерального прокурора України з листом, в якому викладені актуальні проблеми та пропозиції щодо виправлення ситуації та зменшення тиску на бізнес з боку правоохоронців.  
 
СУП готовий сприяти Офісу Генерального прокурора України в реформуванні роботи правоохоронних органів, залучивши до цього процесу експертне середовище та представників бізнесу.


Ще новини