СУП долучилась до обговорення ініціатив на підтримку ІТ-галузі
СУП долучилась до обговорення ініціатив на підтримку ІТ-галузі
14 вересня 2020

Сьогодні експерт Аналітичного центру СУП Мирослав Лаба взяв участь у засіданні робочої групи щодо особливостей оподаткування ІТ-індустрії.

Під час зустрічі експерт наголосив, що напередодні розробки нового законопроєкту для стимулювання ІТ галузі, необхідно визначити ключові бар’єри, що стримують її розвиток: тиск правоохоронних органів, трудове законодавство, оподаткування, кваліфікація програмістів, відсутність трудових ресурсів і т.д.
1)  Сьогодні ІТ-компанії продовжують піддаватися тиску правоохоронних органів, мають справу з неправомірними обшуками, що передбачає вилучення техніки та свавільне накладення арешту на електронні інформаційні системи або їх частини, та відкриттям кримінального провадження.
Захист ІТ-бізнесу від протиправних дій з боку правоохоронців потрібно закріпити на законодавчому рівні.
2)  Одним з актуальних питань для галузі залишається оподаткування. В рамках пакету першочергових реформ для відновлення економіки країни Спілка запропонувала поетапне зменшення єдиного соціального внеску до 10% для всіх індустрій. На першому етапі нарахування ЄСВ обмежується максимальною базою в розмірі двох МЗП, що означатиме суттєве скорочення актуальної ставки для доходу.
Чим вища заробітна плата, тим меншим стане навантаження на фонд оплати праці. Це дозволить відмовитись від використання виплати зарплат у конвертах компаніям, які наймають висококваліфікований персонал.
3)  Комітет з ІКТ Спілки напрацьовує власну позицію з пропозиціями для підтримки українських ІТ-компаній. 

Участь у зустрічі взяли представники Міністерства цифрової трансформації, Міністерства фінансів, Державної податкової служби та представників бізнес-асоціацій. СУП і надалі готова спільно з експертним та бізнес-середовищем працювати над ефективним рішенням, що сприятиме захисту внутрішніх інвестицій в ІТ-галузь.

Якщо ви є членом СУП та маєте свої пропозиції щодо напрацювання законопроєкту про підтримку ІТ-галузі, надсилайте їх на пошту координатора Комітетів olena.mykytenko@sup.org.ua.

Ще новини