Члени СУП побували на Company visit у компанії Biopharma
Члени СУП побували на Company visit у компанії Biopharma
15 вересня 2020

11 вересня члени СУП відвідали завод компанії Biopharma у Білій Церкві. Цього року компанії виповнюється 123 роки, але у 2017 фактично відбувся резапуск підприємства, коли Костянтин Єфименко став також СЕО компанії.

Відтоді у компанії з’явилася нова місія – забезпечити доступність плазмової терапії в Україні та всіх країнах, що розвиваються. У той же час було прийнято рішення продати генериковий бізнес, адже він більше не відповідав загальній філософії компанії. Тож у грудні 2019 року Biopharma закрила угоду з німецькою компанією STADA, що стало першою стратегічною західною інвестицією у реальний виробничий фармсектор.

Як розповів учасникам Спілки Костянтин Єфименко, зараз в у світі виробництвом препаратів із плазми крові людини займаються усього 13 компаній, серед яких і Biopharma. До цього переліку не враховують ринки Китаю та Японії через їх закритість.
У будівництво сучасного фармвиробництва довелося вкласти 75 млн дол, аби підвести комунікації, відкрити котельню, встановити італійське та німецьке обладнання.

Перед екскурсією співзасновник та СЕО Костянтин Єфименко попередив:

«Переодягатися непотрібно, адже в самому корпусі ми побудували спеціальний оглядовий коридор з великими вікнами, щоб проводити екскурсії. 
Я вважаю, що промисловість теж може бути дизайнерською, красивою і надихаючою».


Завод офіційно запустили у вересні 2019 року, тож члени СУП відвідали його напередодні річниці. Максимальні потужності підприємства дозволяють переробляти 1 млн літрів плазми, наразі переробляється 150 тис. літрів. 

«Ми плануємо в найближчі роки збільшити обороти з переробки у 6 разів на цьому заводі», - розповідає Костянтин Єфименко.

У 2017 році на заводі сталася велика пожежа на складі сировини, тоді вдалося компенсувати завдяки страховці 6 млн дол., однак західний менеджмент покинув компанію через нерозуміння, що буде далі. Втрачені склади вдалося успішно відновити. 

Зараз модель розвитку Biopharma – йти на ринки, неохоплені світовими конкурентами, наприклад, Латинської Америки, Африки, Східної Європи. При цьому, кожна серія препарату компанії перевіряється в європейських інститутах, де підтверджується якість, безпека й ефективність. 


Крім того, Biopharma розвиває службу крові в Україні, адже зараз вона не відповідає світовим нормам. Так, усі комунальні станції переливання крові, крім Запоріжжя, не роблять ПЦР-аналіз (сучасний спосіб діагностики). Крім того, ніхто не робить плазмаферез (сучасний метод швидкого та ефективного очищення крові від токсинів), а забирається цільна кров, у якої відбиваються тромбоцити і еритроцити. Таким чином отримують плазму.
Наразі Biopharma побудувала 5 станцій переливання крові, куди інвестовано 12,5 млн дол. та вже цього тижня відкриває нову – у Києві. Сьогодні компанія збирає 100 тис. літрів плазми самостійно, а проектна потужність кожного плазмоцентра – 50 тис. Завдання – зібрати 1 млн літрів за 4-5 років в Україні та за її межами, для чого планують провести роз’яснювальну роботу у суспільстві. 

Всього на заводі працює 258 людей, включаючи СЕО та бухгалтерію, більша частина процесів – автоматизовані.

Серед найбільш вражаючих розробок компанії – потенційні ліки від COVID-19. Компанія стала членом Міжнародного альянсу лідерів галузі для виробництва препаратів із плазми крові людини, яка поборола вірус. Наразі Biopharma вдалося зібрати 350 літрів такої плазми. Запуск виробництва препарату почнеться вже цього місяця, адже попередні результати досліджень показують суттєво нижчу смертність і пришвидшене одужання.

Компанія в найближчі роки планує відкрити також власну лабораторію, де працюватимуть близько 70 науковців.

Дякуємо компанії та її співзасновнику і СЕО за дружній прийом, а також екскурсію інноваційним виробництвом!

Ще новини