Члени СУП взяли участь у дискусії про розвиток міст та бізнесу за участі Романа Шеремети
Члени СУП взяли участь у дискусії про розвиток міст та бізнесу за участі Романа Шеремети
30 вересня 2020

28 вересня члени СУП відвідали дискусію «Що відбувається на світовій економічній арені».

Участь у дискусії взяли кращий український економіст за версією Forbes-2015 Роман Шеремета, президент СУП, співвласник «Нова Пошта» В’ячеслав Климов, СЕО Promprylad.Renovation Юрій Филюк та голова ради директорів групи компаній «Ефективні інвестиції» Ігор Ліскі. Модерувала захід виконавча директорка СУП Катерина Глазкова.

На початку заходу Роман Шеремета розповів про вплив пандемії на світову економіку та найближчі прогнози.
За його словами, зараз економічна диструкція відбулась у бізнесі, урядах та домогосподарствах. За прогнозом, світове падіння ВВП впаде на 5,2%, в Україні - 6,8% (Bank of America), 3,5% (The World Bank).
Крім того, відбулися:
- структурні зміни на ринку праці (більш регульована економіка);
- фінансові зміни
1) подальше збільшення державних боргів - борг США більше, ніж ВВП, вперше за 75 років;
2) поширення політики "вертолітних грошей".


Він також наголосив, що сама криза стала часом можливостей для таких галузей як ІТ, електронна комерції, 3D виробництво, моніторинг здоров'я, цифрові платежі та ін.

Які тенденції в майбутньому після пандемії вбачає економіст?
- деглобалізація (погіршення відносин між глобальними економічними гравцями);
- національно орієнтоване виробництво ("купуй українське");
- зростання глобальної співпраці щодо питань клімату й екології;
- зміниться структура попиту (попит на товари статусу зменшиться);
- товари та послуги через Інтернет (покупки, фільми, церква тощо).

Під час дискусії учасники поговорили про так звані імпакт-інвестиції (інвестиції, що мають соціальний ефект). В Україні проектів з імпакт-інвестуванням небагато, як і в цілому у світі.

Одним із відомих кейсів у нашій країні є Promprylad.Renovation – інноваційний центр в Івано-Франківську на базі старого заводу, який працює на перетині чотирьох напрямків розвитку регіону: нової економіки, урбаністики, сучасного мистецтва та освіти. Інвестори центру одночасно вкладають в соціальний вплив на регіон та отримують повернення інвестицій у вигляді дивідендів.У 2020 Івано-Франківськ вже визнали найкращим містом у рейтингу інвестиційної привабливості.

Як відзначив голова ради директорів групи компаній «Ефективні інвестиції» Ігор Ліскі – існування подібних амбітних проєктів у регіонах є запорукою успіху як всієї країни, так і самої столиці. В європейських країнах є звичною справою існування одразу кількох великих підприємницьких центрів.

«Зараз Україна витрачає купу зусиль на знання, що потім їдуть закордон. Молодь сучасного і майбутнього має обирати як першу опцію - лишатися в Україні. В цьому роль приватного бізнесу і капіталу», - наголосив президент СУП, співвласник «Нова Пошта» В’ячеслав Климов, який також є співінвестором Промприладу.

Економіст Роман Шеремета зазначив, що кінцева ціль імпакт-івенвестування – зміна світогляду кожного українця, який вчиться перейматися не тільки про себе, але і інших людей.

«Головне в таких проєктах – не метри території, а енергія, адже в нашій країні навколо чогось доброго насправді рідко об’єднуються. І це також про зростання рівня довіри у суспільстві», - каже СЕО Promprylad.Renovation Юрій Филюк.

Ще новини