СУП взяла участь у засіданні Національної ради реформ
СУП взяла участь у засіданні Національної ради реформ
30 вересня 2020

29 вересня Президент СУП В’ячеслав Климов взяв участь у засіданні Національної ради реформ. Серед важливих ініціатив, про які йшлося під час засідання:

1.  Реформування ДАБІ.
Запровадження приватних нотаріусів, державних виконавців показало, що стовідсоткові послуги, які надавала раніше виключно держава, більш якісно та сервісно надають приватні суб’єкти. Тож СУП підтримує представлену Нацрадою концепцію реформи державного управління у сфері містобудування та передання частини функцій приватному сектору.

Що важливо забезпечити під час реформування структури:
1)  легкий доступ до професії уповноваженої особи;
2)  не створювати окремий регулюючий орган (на нашу думку, ці функції може виконувати Міністерство розвитку громад та територій України);
3)  введення обов’язкової відповідальності не тільки уповноважених осіб, а й забудовника перед покупцями відповідного об’єкту. 

2.  Спрощення підключення до електромереж.
Концепція Нацради щодо реформи приєднання до електромереж передбчає мінімізацію посередників і учасників процесу, відкритий доступ до містобудівного кадастру та інших вихідних даних, адмінвідповідальність за незабезпечення такого доступу, створення «Єдиного вікна» для видачі вихідних даних і узгодження проєкту. Також концепція передбачає комплексне рішення зміни цільового призначення земельних ділянок та швидкого отримання сервітуту для розміщення мереж.

Як неодноразово наголошувала Спілка, підключення до електромереж для багатьох інвесторів ставало основною причиною відмови інвестувати у нові проекти. Запропонована концепція дає надію, що процедури підключення до електромереж нарешті будуть спрощені, а наша країна підніметься у рейтингу Doing Business. 

Крім того, після побудови об’єкта нерухомості виникає проблема із підключенням до кожної окремої мережі (вода, газ, каналізація) через те, що слід звертатись до різних установ. Для спрощення цього процесу СУП пропонує запровадити підключення до інших мереж за аналогічним до презентованої концепції принципом. Тобто замовник/забудовник звертається до «єдиного вікна замовників та розробників проектної документації». 
Також доречно було б зробити публічний доступ до існуючих потужностей на всій території України та забезпечити можливість подавати заяви для підключення онлайн.

Ще новини