СУП взяла участь у зустрічі бізнесу з Торговим представником щодо ситуації на ринку кормів
СУП взяла участь у зустрічі бізнесу з Торговим представником щодо ситуації на ринку кормів
21 жовтня 2020

21 жовтня виконавча директорка СУП Катерина Глазкова та члени Спілки-представники галузі взяли участь у зустрічі із заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговим представником України Тарасом Качкою щодо ситуації на ринку кормів

Донедавна в Україні діяла система реєстрації готових кормів (реєструвалась кожна рецептура готового продукту, який імпортується або виробляється в Україні).Однак, у січні набув чинності Закон «Про безпечність та гігієну кормів», який запровадив нову систему реєстрації кормових добавок. Тому, готові корми можуть вироблятися або ввозитися в Україну тільки з використанням добавок, зареєстрованих у Державному реєстрі кормових добавок, який наразі не створено. 

Виробники та імпортери в Україні опинилися у ситуації, коли на продаж не можуть потрапити ні виготовлені, ні імпортовані корми, що мають оновлену рецептуру або пакування. 

Під час вступного слова Катерина Глазкова наголосила, що уся галузь, в тому числі, національні виробники кормів очікують на вирішення питання через ухвалення законопроєкту №3672 про внесення змін до Закону «Про безпечність та гігієну кормів». 

«Такою є об'єднана позиція усього ринку. Ми вважаємо, що без відповідного законопроєкту ми ринок не розблокуємо. Це першочерговий крок, який вже погоджений з бізнесом і профільним Комітетом Парламенту, але процес дуже затягнувся», - зазначила виконавча директорка Спілки. 

У свою чергу, Тарас Качка зазначив, що проблематику можна вирішити, запустивши і паралельний процес:

«Для того, щоб розблокувати ринок кормів Уряду треба максимально швидко схвалити Постанову з чотирма порядками, а Мінекономіки зареєструвати Наказ про формування реєстраційного досьє і Наказ про визнання еквівалентності», - сказав він. 

Так, визнання еквівалентності системи реєстрації кормових добавок ЄС в нашій країні дозволить розпочати процес реєстрації кормових добавок. 
Він також висловив готовність підтримати відповідну вимогу від бізнесу. 

Ще новини