Зустріч з Головою ДПСС: для роботи з бізнесом буде створена спеціальна служба
Зустріч з Головою ДПСС: для роботи з бізнесом буде створена спеціальна служба
17 листопада 2020

Сьогодні члени СУП зустрілися з новою очільницею Держпродспоживслужби Владиславою Магалецькою.

«Сподіваємося, що ми налагодимо постійну комунікацію і такі зустрічі відбуватимуться навіть у робочому порядку за необхідністю та з конкретних питань.

У першу чергу, сьогодні бізнес має прохання затвердити і оголосити прозорі вимоги і правила до бізнесу при перевірках, щоб уникнути двоякого трактування нормативних актів та зловживань з боку інспекторів», - наголосила на початку зустрічі виконавча директорка СУП Катерина Глазкова.

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька заявила, що у пріоритетних планах – створення спеціальної підслужби для роботи ДПСС з асоціаціями та бізнесом. Раді вітати таку ініціативу, адже саме Спілка запропонувала створення консультаційного центру для бізнесу при Держпродспоживслужбі.

«Зазвичай, коли документ потрапляє до служби, він розподіляється згідно штатного розпису. Але єдиної точки у роботі з бізнесом немає, а це було б дуже корисно. Таке рішення має впроваджувтись з допомогою ІТ-системи, щоб бізнес, до якого прийшли перевіряючі, міг швидко з’ясувати, чи дійсно ця перевірка має до нього прийти, за якими напрямками він має з ними працювати і надати зворотній зв'язок про проведену перевірку. Це дозволить обом сторонам бути єдиними у своєму сприйнятті», - зазначила Владислава Магалецька.

На початку служба працюватиме як кол-центр, а також спеціальний канал у месенджерах.

Окрім того, під час зустрічі обговорили ситуацію, що склалася на ринку кормів України. У січні 2020 року набув чинності Закон «Про безпечність та гігієну кормів», який запровадив нову систему реєстрації кормових добавок. Наразі готові корми можуть вироблятися або ввозитися в Україну тільки з використанням добавок, зареєстрованих у Державному реєстрі кормових добавок, який досі не створено. Для вирішення проблеми Парламент має проголосувати за законопроєкт №3672, і саме ДПСС буде приймати піднормативну базу для його реалізації.

«Коли законопроєкт №3672 коли зайшов у службу, ДПСС погодила його без зауважень. Так як там є підзаконні акти, які треба розробити, я пропоную юристам асоціацій спільно попрацювати над цими нормативами, які ми потім зможемо використовувати для імплементації», - зазначила голова ДПСС.

Серед інших питань, Катерина Глазкова згадала необхідність сприяння вирішенню проблеми фальсифікату та недопуску впровадження надмірного регулювання в молочній галузі.

Заступник Голови ДПСС Ольга Шевченко зауважила, що питання пов’язане з відсутністю поняття фальсифікату в законодавстві та відсутності штрафів. Над проблемою уже працювала робоча група спільно з бізнесом та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, щоб вирішити це питання.
Владислава Магалецька також озвучила плани служби щодо боротьби з фальсифікатом через спільну взаємодію з перевіряючими органами.

Дякуємо Голові Держпродспоживслужби за зустріч! СУП готова плідно працювати разом задля вдосконалення сфери контролю якості продукції та захисту прав споживачів.

Ще новини