Під час Клубу сталого розвитку СУП обговорили інновації в інфраструктурі
Під час Клубу сталого розвитку СУП обговорили інновації в інфраструктурі
19 листопада 2020

16 листопада відбулася третя зустріч Клубу сталого розвитку СУП під егідою ГД ООН в Україні. Цього разу говорили про Ціль сталого розвитку №9 – інновації в інфраструктурі.

Керівник Клубу Олена Зубарєва зазначила, що ця тема актуальна для всього світу, адже економічне зростання, соціальний розвиток, заходи щодо захисту клімату безпосередньо залежать від розвитку промисловості та інновацій. 

«Сьогодні у світі приблизно 1-1,15 млрд чоловік не мають доступу до телефонного зв’язку, 2,5 млрд людей не мають доступу до санітарії, 800 млн людей не мають доступу до водних ресурсів. У країнах, що розвиваються, лише 30% сільськогосподарської продукції піддається промисловій переробці. Тому інноваційні рішення вкрай необхідні для досягнення балансу і гармонізації суспільства», - розповіла керівник Клубу.

Також вона зауважила, що Всесвітній економічний форум нещодавно презентував ТОП-10 новітніх технологій 2020:
- Мікроголки. Здатні безболісно проникати в шкіру і робити ін’єкції
- Фотокатолізатори. Сонячна енергія, яка перетворює вуглекислий газ в загальні матеріали
- Віртуальний пацієнт – заміна людей симуляторами для проведення клінічних досліджень
- Просторові обчислення – новий крок у доповненій реальності
- Цифрова медицина – додатки, які діагностують і лікують те, що нас турбує
- Електричний авіа-двигун – прорив для всіх нас. Економія викидів СО2
- Цемент з низьким вмістом вуглецю
- Квантове зондування
- Зелений водень – безвуглецева енергія
- Повний Геном синтез – клітинна інженерія нового рівня

«Все це, в тій чи іншій мірі допоможе людству вирішити головну задачу – створити сприятливі умови для життя людини, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу», - каже Олена.

Спікерами Клубу стали експерти, які за допомогою інноваційних технологій змінюють цілу галузь, мінімізуючи вплив на навколишнє середовище і користування природними ресурсами.
Генеральний директор компанії «Екопан» Ольга Романенко розповіла про інновації в будівництві як запоруку екологічного і безпечного майбутнього. 

«Сучасні будівлі здатні виробляти енергію більше, ніж їм необхідно для функціонування. Це значно знижує витрати і зберігає природні ресурси. В Україні такі споруди вже є. Їх поки одиниці, але за прикладом Європи ми теж перейдемо на енергоефективні будівлі. Наявність всього необхідного в будинку для якісного життя людини, гармонія і баланс з навколишнім середовищем – основний вектор нашого розвитку».

Співвласник компанії Dron.ua Валерій Яковенко переконаний, що нові технології в бізнесі не просто економічно вигідніші – вони допомагають економити ресурси, позитивно впливають на якість роботи суміжних галузей, створюють нові умови праці для персоналу і допомагають створювати цілий пласт нових спеціальностей. Найяскравішим прикладом є технологія дронів-оприскувачів, яка є наступним кроком в еволюції інструментів для обробки сільськогосподарських площ. 

Уже зараз сукупно в світі дронамі оброблено понад 40 мільйонів га, що дозволило заощадити понад 20 тис. тонн пестицидів, допомагаючи створювати більш органічну продукцію. Крім цього, дрони дозволили заощадити понад 8 мільйонів тонн води, яка стає цінним ресурсом для кожного аграрія. 

«Інноваційні технології - це основа сучасного відповідального бізнесу», - каже спікер.

Керівник відділу зі звязків з громадськістю YASNO Антон Ковалишин розповів про те, як енергоефективні проекти сприяють досягненню Цілей сталого розвитку.

«Впроваджуючи енергоефективний проєкт на підприємстві, в державній установі чи житловому секторі – ми одночасно сприяємо поліпшенню екології, впровадженню інновацій, створюємо здорове і безпечне середовище в приміщеннях, забезпечуємо чисту енергію, модернізуємо інфраструктуру, допомагаємо містам бути більш сталими, а також розвиваємо культуру відповідального споживання і виробництва. 

Енергоефективність та енергозбереження також дозволяють зменшувати енергетичну бідність, роблячи енергію більш доступною завдяки її раціональному використанню. Впроваджуючи енергоефективний проєкт, ми одночасно сприяємо досягненню 9 з 17 Цілей». 

Експерт також поділився результатами впровадження 86 енергоефективних проектів, які енергосервісна компанія YASNO Efficiency профінансувала і виконала «під ключ», досягнувши економі від 30 до 90% на промислових предпрятия і об’єктах соцсфери (школах, садках, лікарнях). Клієнти компанії в рік економлять 346 млн грн витрат на енергоресурси, 175 млн кВт⋅ч електроенергії і 1,1 млн м3 природного газу, що еквівалентно скороченню викидів СО2 на 160 тис т на рік. 
 

Ще новини