Зустріч Клубу сталого розвитку: роль якісної освіти у досягенні Цілей сталого розвитку
Зустріч Клубу сталого розвитку: роль якісної освіти у досягенні Цілей сталого розвитку
24 грудня 2020

Під час чергової зустрічі Клубу сталого розвитку говорили про роль якісної освіти у досягненні Цілей сталого розвитку. 

Спікер зустрічі, голова ГО «Безпечний освітній простір» Олександр Гончар розповів, що для вирішення проблеми харчування в школах необхідно вибудувати комунікаційну систему між батьками та засновниками навчальних закладів. 

Керівник Клубу, керівник департаменту корпоративних комунікацій «Фармак» Олена Зубарєва зауважила, що згідно з новим дослідженням Ipsos для Всесвітнього економічного форуму, у 2025 році вища освіта стане поєднанням очного і онлайн-навчання. 

Оскільки друга хвиля COVID-19 привела до сплеску випадків захворювання по всьому світу в жовтні, більше 27 500 дорослих в 29 країнах запитали, як вони бачать здобуття вищої освіти в їх країні через п’ять років. Майже три чверті (72%) респондентів заявили, що вища освіта в їхній країні буде онлайн, так само як і особиста. Цього року від пандемії постраждали 1,3 мільярда учнів, оскільки школи і університети були змушені закритися і застосовувати «змішані» стратегії навчання, які поєднуються з роботою викладача онлайн.

Під час заходу генеральний директор Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук наголосила, що в країні скорочується кількість професійних програм післядипломної освіти.

«У 2015 році приймалися Цілі сталого розвитку, і Україна підписалася під ними. Міністерство освіти також визначило KPI, за якими ми вимірюємо рівень зростання якості освіти. Такий показник, як доступ до Інтернету для населення зростає. 

«А от другий показник, за яким ми, на жаль, пішли вниз – це показник освіти протягом усього життя. У порівнянні з 2015 роком кількість професійних програм післяуніверситетської освіти скоротилося, як і кількість людей, які їх відвідують. Відповідно якісної освіти, напевно, в Україні все-таки немає», - зазначила Сахарук. 


У свою чергу, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса зазначив, що в Україні зберіглася радянська система освіти. При цьому, завдання бізнесу – стати драйвером процесу зміни всієї освіти.


«Три роки тому була ідея створити з нуля новий університет. Але ми порахували, що це буде дуже дорого, тому почали робити нову платформу, нову програму - назвали її «Агрокебети», яку ми створили на базі Київського університету. Ми повністю переписали навчальний план під себе, потім мультиплікували програму на 6 аграрних університетів, з цього року в регіональні», - зазначив він. 

Ще новини