Бізнес закликає до пом'якшення умов локдауну
Бізнес закликає до пом'якшення умов локдауну
05 січня 2021

Вже з п’ятниці Уряд Постановою №1236 запроваджує жорсткі карантинні обмеження, які триватимуть до 25 січня включно. Водночас, як свідчить офіційна статистика Міністерства охорони здоров’я України, вже п’ятий тиждень поспіль в країні спостерігається позитивна динаміка щодо захворюваності на COVID-19. Крім того, зростає і кількість людей, що одужали. Так, на сьогодні на госпіталізації перебувають 22,8 тис. особів, що на 21% менше показника станом на кінець листопаду.

На думку Спілки українських підприємців, умови анонсованого Кабінетом міністрів локдауну, необхідно пом’якшити, аби зменшити негативні наслідки для української економіки та швидше повернутися до її зростання. Спілка звертається до Прем’єр-міністра України з проханням ініціювати внесення змін до тексту Постанови № 1236, які дозволять роботу галузей, що мають важливе значення в період локдауну та попередять значні негативні наслідки для галузей, що постраждали найбільше ще під час попередньої хвилі жорстких обмежень.

СУП пропонує внести зміни до Постанови №1236, зокрема:
1.         Посилити контроль за дотриманням протиепідемічних вимог.
2.         Дозволити торгівлю всіма групами непродовольчих товарів. Перебуваючи у магазині, покупець має однаковий доступ до продовольчих і непродовольчих товарів. Введене обмеження матиме негативні наслідки як для бізнесу, так і держави.
3.         Дозволити можливість здійснювати ремонт комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку. Забезпечення діяльності ремонтних сервісів має критичне значення в умовах переходу значної кількості підприємств, державних установ та закладів освіти на дистанційний режим роботи.
4.         Дозволити видачу замовлень товарів на виніс і можливість самостійно забирати свій товар. Забезпечення цих норм є важливим та логічним у випадках, коли адресна доставка замовлення перевищує вартість товару або ремонту. Також це дозволить розвантажити роботу кур’єрських служб.
5.         Скасувати заборону на приймання відвідувачів закладами громадського харчування, які не спеціалізуються на організації вечірок та дискотек, з 8 по 24 січня, за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються по ньому з вдягненими засобами респіраторами або захисними масками, що закривають ніс та рот (крім часу сидіння за столом для приймання їжі та/або напоїв).

На переконання нашої бізнес-спільноти, для збереження послідовності у формуванні державної політики і передбачуваності карантинних норм, доцільно обмежувати умови приймання відвідувачів, а не продаж окремих груп товарів або способів здійснення торговельної діяльності.  

Запропоновані зміни зменшать негативний економічний вплив, збільшать надходження до бюджету, а також допоможуть зберегти робочі місця та існуючий в Україні бізнес. Члени Спілки готові долучатися до роботи Уряду в напрямку вдосконалення відповідних норм та надавати відповідну експертну підтримку.
 

Ще новини